“Başbakan’ın Midyat’a gelişi onurumuzdur”

“Başbakan’ın Midyat’a gelişi onurumuzdur”

21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Midyat’a gelecek olması önemlidir” dedi.

A+A-

Bölge’nin saygın kanaat önderleri arasında yer alan 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 17 Şubat 2013 Pazar günü Midyat’a gelecek olmasının çok önemli olduğunu söyledi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilçe halkına yönelik miting de konuşacağını söyleyen Şahin, Türkiye’nin kanayan yarasının tedavisine kararlılıkla başlanılan, barış havasının hâkim olduğu şu günlerde Türkiye’nin demokrasi kahramanı Erdoğan’ı, medeniyetin, barışın ve kardeşliğin şehrinde ağırlayacak olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Başbakan Erdoğan’ın Türklerin ve Kürtlerin arkasında güvenle yürüyebileceği bir lider olduğunu söyleyen Şahin, Türkü, Süryanisi, Kürdü, Arabı ve Ezidisiyle tüm halkların başlatılan barış sürecinde başbakanın yanında ve destekçisi olması gerektiğini açıkladı.

“Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın Midyat’a gelmesi ve Midyat’ı şereflendirmesi bizim onurumuz” şeklinde duygularını ifade eden Şahin, “Türkiye de konuşulması yasak, sorgulanması büyük riskler taşıyan konuların üzerine cesaretle giden, Türkiye’nin kangrenleşen meselelerini kararlılıkla çözmeye çalışan cesur ustasını ve barışın mimarını Midyat’ta ağırlayacağız. İşte bu nedenlerden ötürü her zamankiden daha coşkulu karşılamalıyız Sayın Başbakanımızı. Her birey, her aile, her semt, her mahalle ve tüm Midyat olarak coşkumuzu yansıtmalıyız.” dedi.

“BAŞBAKAN’I ONURLA AĞIRLAYACAĞIZ”
Midyat halkı olarak Başbakan Erdoğan’ı en iyi bir şekilde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyacaklarını dile getiren Şahin, “Saygıdeğer Başbakanımızı şehrimizde büyük bir onurla ağırlayacağız. Bir Başbakanın bir şehri ziyaret etmesi çok önemlidir. İyi değerlendirilebilir ve özellikle beraberindeki bakanların sorumluluk alanları ile ilgili yerinde girişimler yapılabilir ve birçok talep dile getirilebilir. Diğer beklentilerimiz ve eksiklerimiz konusunda da ciddi ve samimi girişimlerde bulunmak memleketimizin elde edebileceği imkânları artıracak ve yatırımları hızlandıracaktır. Yeter ki biz kimden neyi ne zaman ve ne şekilde isteyeceğimizi bilelim ve Başbakanımızın Midyat’a ve tüm Mardin’e sevgisini yine memleketimiz adına değerlendirelim. Bu vesileyle Sayın Başbakanımıza bir kere daha hoş geldiniz diyor ve Midyat hassasiyetinden dolayı kendilerine bir kere daha gönülden teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

veysi-sahin,-basbakan-recep-tayyip-erdogan-ile-birlikte.jpg

“MİDYAT, TÜRKİYE’NİN MODEL KENTİDİR”
Mardin’in AK Parti için de, hükümet için de, Devlet için de oldukça önemli bir konumda olduğunu kaydeden Şahin, “Bir yandan devam eden eğitim, sağlık ve duble yollar gibi önemli yatırımlar ile Ilısu Barajı ve GAP ekonomimiz ve bölgemiz adına önem arz etmektedir. Diğer yandan Suriye ile komşuluğumuz ve sıcak gündem açısından da çok kritik ve stratejik bir çizgide olan Mardin’in önemini herkes biliyor ve buna göre davranıyor. Sosyolojik yapısı ve sahip olduğu maddi ve manevi değerleri ile Midyat ve Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin model kentleridir. Türküyle, Süryanisiyle, Kürdüyle, Arabıyla ve Ezidisiyle birlikte huzur ve mutluluk içinde yaşanılabileceğinin modeli olduğumuzu göstermeliyiz. Memleketimizin huzuru, burada yaşanan kardeşlik, milli ve manevi değerlerimize bağlılığımız, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmamız, kültür ve inanç turizmi adına sahip olduklarımız ve daha pek çok özellik şehrimizi farklı kılmakta ve öne çıkarmaktadır.” açıklamasında bulundu.

“MARDİN’İN BAKANI OLMASI KENTE BÜYÜK BİR MORAL VERDİ”
Şahin, Mardin Milletvekili Muammer Güler’in İçişleri Bakanı olmasının tüm Mardin halkını sevince boğduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Uzun yıllardan bu yana Bakan çıkaramamış Mardin’imiz için Sayın Güler’in bakan oluşu çok önemli bir gelişmedir. Sayın Güler, enerjisi, bilgi birikimi ve tecrübesiyle ülkemize ve şehrimize büyük hizmetler yapacaktır. Kendisi çok daha zor görevlerde şehrimizi başarıyla temsil etmiş adeta ‘marka’ olmuş bir değerdir. Sayın Başbakanımız çok isabetli ve yerinde bir kararla şehrimizi onurlandırmıştır. Sayın Güler’in bugüne kadar sürdürdüğü başarılı çalışmalarını Bakanlık görevinde de sürdüreceğine inanıyoruz. Bu atamanın, uzun yıllardır böylesine etkin bir görevde bir hemşerisini görmek isteyen Mardin’imiz ve bölgemize büyük bir moral olarak yansımıştır. Bu atama ile birlikte son yıllarda birçok alanda önemli gelişmeler gösteren Midyat’ımız ve Mardin’imiz de, bu anlamda büyük hareketlilikler yaşayacağına, şehrimizin birikmiş sorunlarının çözümünde ve yeni projelerin hayata geçirilmesinde çok önemli hizmetleri ifa ederek, şehrimize siyasi ağabeylik de yapacağına olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Sayın Muammer Güler’i kutluyor, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da bu yöndeki tasarruf ve güveninden dolayı tüm Mardin halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz.”

“BÜYÜKŞEHİR BÜYÜK DÜŞÜNENLERİN İŞİDİR”
Mardin’in Türkiye’deki kalkınma iddiası taşıyan şehirlerinden olduğunu dile getiren Şahin, bu anlamıyla Mardin’in büyük şehir olmasının isabetli olduğunu vurguladı.

“Büyükşehir büyük düşünenlerin işidir” diyen Şahin, “Büyükşehir’e karşı olan birtek  Mardinli dahi yoktur. Büyük şehir yasasıyla birlikte Mardin her alanda belediye hizmeti alacak. Köyde yaşamış, kentte yaşamış artık hiç fark etmeyecek. Bu çok önemli. Büyükşehir Belediyesi uzak yerleşim yerlerine dahi hizmet götürebilecektir. Yıllarca İl Özel İdareleri nasıl her yere hizmet götürebiliyorsa aynı şekilde hizmetler devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler