Başbakan Erdoğan'ın Ziyaretini Değerlendirdi

Başbakan Erdoğan'ın Ziyaretini Değerlendirdi

Siyasetçi Av. Melih Güneştan, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Midyat ziyaretini gazetemiz için değerlendirdi.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Midyat ziyaretini değerlendiren Siyasetçi Av. Melih Güneştan, “Midyat’tan övgü ile bahseden Başbakanımızın sözleri bizleri gururlandırdı” dedi.

Avukatlığının yanında, siyaseti de layığı ile yerine getirmeye çalışan Melih Güneştan, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Midyat ziyaretini gazetemiz için değerlendirdi.

Tarihi ve çok önemli bir ziyarete tanıklık ettiklerini söyleyen Güneştan, siyasi bir kültüre sahip olan ve 1946’dan bu yana parlamentoda temsil edilen Midyat’ı 30 yıl aradan sonra ilk defa bir başbakanın ziyaret ettiğini belirtti.

Güneştan, Midyatlı mevcut ve geçmiş tüm siyasetçilerin, iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinin başbakana ziyaretinde eşlik etmesinin bu ziyarete ne denli önem verildiğini gösterdiğini açıkladı.

Başbakan Erdoğan’ın Midyat’a gelişiyle birlikte birçok şeyin değişeceğine inandığını vurgulayan Güneştan, “Dünya’nın en önemli liderleri arasında olan tevazu sahibi Başbakan Erdoğan’ın Midyat’ta halkla biraraya gelmesi tarifi imkânsız bir duygu. Buna şahit olmak bizleri ve halkı ziyadesiyle memnun etti ve onurlandırdı. Başbakan’ımızın Midyat’ta bulunduğu süre içerisinde hemen herkesle diyalog kurması, yanına yaklaşan her insanın sorunlarıyla ilgilenmesi, yolda gördüğü yaşlı bir kadının elini öpmek için otobüsten inmesi ve yeni açılan bir mağazanın önünde durarak bakanlarıyla birlikte dualar eşliğinde kurdelesini kesmesi ayrı bir sevinç yarattı insanlarımızda.” dedi.

“MİDYAT’TA BARIŞ NİDALARI ATILDI”
Erdoğan’ın başlatmış olduğu açılım sürecine Midyat’taki insanların desteğinin büyük olduğunu ifade eden Güneştan, “Sayın Başbakan’ın onu karşılayan insanların coşkusunu görmesi ve bu heyecanı Midyat’ta yaşaması barış süreci için çok önemlidir. Bir lidere verilen destek ve bu yolda yanında olunduğunu ona hissettirmek bu tür süreçlerin daha hızlı ilerlemesini ve sonuca ulaşmasında etkili olacaktır. Bununla beraber Midyat’ta barış nidaları atılması da tarihte Midyat’ın yerini ayrı bir şekilde almasına neden olacaktır. Başbakanı barış sürecinde Midyat halkı olarak sonsuz destekliyoruz. Bölgenin kalkınması ve bölge halkının refah seviyesinin artması, turizmin canlanması, Türkler ile Kürtlerin birbirlerinden başka dostlarının olmadığının herkes tarafından görülmesi için sonuna kadar barış diyoruz.” diye konuştu.

BAŞBAKAN’DAN MİDYAT ESTEL YOLU İÇİN TALİMAT
Midyat’ın genel bütçeden hak ettiği payı alması ve yatırımların gerçekleşmesi için bu ziyarete ayrı bir anlam verdiklerini anlatan Güneştan, şunları söyledi:

“Dileğimiz ve temennimiz artık Midyat’ın hak ettiği yatırımları almasıdır. Sayın başbakanımızın Midyat’a gelmesiyle birlikte aslında ilk önemli yatırımımız için de düğmeye basılmış olundu. Sayın Başbakan, Estel Midyat arasındaki karayolunun beton asfalt yapılması konusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım’a daha Midyat’tayken bizzat talimat verdi. Bu talimat üzerine geçtiğimiz gün Diyarbakır 9. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden yetkililer Midyat’a gelerek alt yapı çalışmasına başladılar.”

GRUP TOPLANTISINA DAVET
Güneştan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin yarın yapılacak grup toplantısına Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu ve ilçe teşkilatını davet ettiği bildirdi.

Kendisinin de grup toplantısına katılacağını söyleyen Güneştan, “Aldığımız davetten dolayı başbakan ve meclis grubuna teşekkür ediyoruz. Başbakanımızın özel daveti ile Ankara’ya yapacağımız bu ziyaret neticesinde edinilecek bilgi ve motivasyon Midyat’a güç verecektir. Bu Midyat için çok önemli bir durumdur.” açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum