Başarıyı Yükseltmek İçin Omuz Omuza Verdiler

Başarıyı Yükseltmek İçin Omuz Omuza Verdiler

Midyat’ta yüzlerce öğrenci için, öğretmen nezaretinde akşamları okullarda ders tekrarı ve sınava hazırlık çalışmaları yapılıyor.

A+A-

Midyat’ta göreve başladıkları günden buyana eğitimdeki başarıyı yükseltmek için İlçe Kaymakamı Ahmet Solmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, büyük bir fedekarlıkla gece gündüz demeden çalışıyor.

Bu kapsamda Midyat’ta yüzlerce öğrenci için, öğretmen nezaretinde akşamları okullarda ders tekrarı ve sınava hazırlık çalışmaları yapılıyor.

Midyat’ta, ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerine yönelik olarak açılan LGS ve YKS sınavına hazırlık kursu ve etüd çalışmaları devam ediyor. Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Akşam etütleri uygulaması şehir merkezi ve köylerdeki okullarda devam ediyor.

İlçe Kayamakamı Ahmet Solmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, okullarda öğretmenler tarafından gönüllü olarak ücretsiz verilen akşam etütlerini ziyaret etti.

Ders konularında eksikleri olan, soru çözümlerinde sıkıntı yaşayan ve konuları pekiştirmek isteyen öğrenciler, gündüz eğitimlerinden sonra 19.00-21.00 saatleri arasında akşam etütlerine de katılıyor.

Eğitmenler, gündüz eğitimlerinde dersliklerde öğrencilere branş dersleri aktarırken; akşam etütlerinde ders konusunda eksikleri olan, soru çözümlerinde sıkıntı yaşayan öğrencilere destek oluyor.

Ev ortamında uygun çalışma ortamı bulamayan Ortaokul ve Lise öğrencileri, akşam etütlerinde kütüphane hizmetlerinden yararlanıyor, eksiklerini gönüllü branş öğretmenlerinin desteğiyle gideriyor.

Öğrenciler, kendilerine verilen destekten dolayı memnuniyetlerini belirterek, bu fırsatı oluşturmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Veliler de, “Eğitim öğretim faaliyetleri ve geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ile yakından ilgilenen, destek ve katkılarını esirgemeyen Kaymakamımız Ahmet Solmaz’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay’a teşekkür ediyoruz.” dediler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.