Başarılı Öğrencilere Para Ödülü

Başarılı Öğrencilere Para Ödülü

Midyat Kaymakamlığı’nın, matematik konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

A+A-

Midyat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli heyeti üyeleri, Matematik Şenliği ve Olimpiyatları kapsamında gerçekleştirilen “Matematik” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin sevincini paylaştı. SYDV Mütevelli heyeti üyeleri okulları gezerek öğrencilere ödüllerini dağıttı.

Midyat Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilçedeki tüm ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen “Matematik” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren ilk üç öğrenciye ödülleri düzenlenen törenle verildi. Okul bahçesinde yapılan törenlere okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Midyat merkez ve bağlı 43 köy okulunda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren 387 öğrenciye yaklaşık 50 bin TL para ödülü dağıtıldı. Öğrencilerin ödülleri ise; birincilere 150 TL, ikincilere 125 TL ve üçüncü olanlara da 100 TL para oldu.

Midyat’ta, Mehmetçik Ortaokulu ile 75. Yıl İMKB Ortaokulu’nda dereceye giren öğrenciler için yapılan ödül törenine Midyat Genç Girişimciler ve Genç İşadamları Derneği Başkanı Zeki Çiçek katıldı. Ödül dağıtımı sırasında konuşan Çiçek, başarılarından dolayı öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek, “Öğretmenlerinize ve ailelerinize sizleri iyi yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Eğitimde başarılı olmak için büyük bir fedakârlık gerektiğini belirten Çiçek, yarışmanın düzenlenmesindeki amacın okuldaki eğitim kalitesini yükseltmek, öğrencilerin matematik dersine ilgisini artırmak, öğrencilerin genel durumu hakkında velileri, öğretmen ve öğrencileri bilgilendirmek olduğunu söyledi.

Geleceğin teminatı olan çocukların daha iyi koşullarda eğitimlerine devam edebilmeleri için MİGİAD Derneği olarak öğrenci ve eğitim camiasının her zaman yanında olduklarını kaydeden Çiçek, “İyi eğitim alanları iyi bir hayatın bekliyor. İyi bir eğitim alır ve derslerinize sıkı çalışırsanız, çok iyi hayatınız olur. İyi bir hayat için şimdi mücadele edeceksiniz, yapacağınız doğru çalışmalar geleceğinizi çok daha güzel şekillendirecektir” ifadelerini kullandı.

Törende konuşan 75. Yıl İMKB Ortaokulu Müdürü Ziver Deniz de, eğitim neferleri olarak çocukları iyi yetiştirmedikleri takdirde geleceklerinin karanlıkta olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“İlçemizin ve çevremizin gelişmesi adına iyi bir eğitim şart. İlçemizde iyi bir eğitim gerçekleştirmek için mesai kavramına takılmadan desteklerini esirgemeyen bütün eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen matematik şenliklerinin Midyat’a eğitim alanında yeni bir soluk getireceği inancındayım. İnşallah Midyat’ımız bu proje ile eğitim de hızlı bir ivme kanır. Bu ve benzer projeler destek bulur ve gelenekselleşir. Unutulmamalıdır ki geleceğimizi teminat altına alabilmek ancak çocuklarımızı iyi yetiştirmekle mümkündür. Çalışmalarının meyvelerini almaya başlayan çocuklarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.”

Dereceye giren öğrenciler, konuşmaların ardından sahneye çağrılarak ödüllendirildi. Ödül töreni sonrası MİGİAD Derneği Başkanı Zeki Çiçek, okul idaresi ve öğretmenler, dereceye giren öğrencilerle toplu halde fotoğraf çekindiler.

 

sizin-medya-12.20130330085238.jpg

sizin-medya-13.20130330085249.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum