Bakan Kılıç: Oylamada tek yüreğiz

Bakan Kılıç: Oylamada tek yüreğiz

Kılıç, ''Partimiz yasanın tekrar görüşmeleri sırasında kararının arkasında tek yürek olacak, imzasının arkasında duracaktır.'' dedi.

A+A-

Bakan Kılıç, konunun siyasette ve kamuoyunda işleniş biçiminin doğru bir yaklaşım olmadığını ifade etti. Kılıç, şunları söyledi:

“Bunun bir restleşme, veto-rest ikilemi çerçevesi içerisinde değerlendirilmesi kesinlikle bizim açımızdan kabulü mümkün olmayan yanlış bir değerlendirme ve yaklaşım.

‘3 PARTİNİN İMZALARININ ARKASINDA DURDUKLARI ANLAŞILIYOR’
Sayın Cumhurbaşkanı, bir takdirde bulunmuştur. Nihai olarak yasama yetkisi TBMM'dedir. TBMM de bu çerçevede kendi takdirini ortaya koyma kararlılığındadır. Daha önce de tüm parti gruplarının uzlaşısıyla bu kanun teklifi yasalaşmıştı. Dün üç partiden gelen açıklamalara bakılırsa, yine imzalarının arkasında durdukları anlaşılıyor. Bu durumda Sayın Cumhurbaşkanının da farklı bir değerlendirmesinin olacağını sanmıyorum. Yarın Adalet Komisyonunda görüşmeleri yapılacak ve mümkün olursa da bütçe görüşmeleri içinde Genel Kurulda kanununun görüşmeleri tamamlanmış olacak ve tekrar yasalaşmış olacak.

Dolayısıyla konu bir çerçevede suhuletle değerlendirilmelidir. Suç ve ceza adaleti veya dengesi bağlamında bu teklif tek başına değil, önceki yasayla birlikte değerlendirilirse daha isabetli bir çerçeveye ulaşılır düşüncesindeyim.”(aa)

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.