Bakan Güler’e Coşkulu Karşılama

Bakan Güler’e Coşkulu Karşılama

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Midyat’ta büyük bir sevgi gösterisiyle karşılandı.

A+A-

İçişleri Bakanı Muammer Güler, bakan olarak geldiği Midyat’ta büyük bir kalabalık tarafından sevgi gösterileriyle ve kurbanlar kesilerek karşılandı. Ak Parti Mardin Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanlığı’ndan hükümetin kabine değişikliğinde İçişleri Bakanı olarak atanan Muammer Güler, Mardin gezisi kapsamında Midyat’a geldi.

Bakan Muammer Güler’i Hükümet Konağı’nda İlçe Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Eski Mardin Milletvekili Veysi Şahin ve Nihat Eri, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Çelebi ve kurum müdürleri tarafından karşılandı. Karşılama töreninde Bilgehan Kübra Arpağ isimli kız çocuğu Bakan Güler‘e çiçek sundu. Ardından Kaymakamlık makamına geçen Bakan Güler, burada Kaymakam Bingöl ve kendisini karşılamaya gelen heyet ile bir süre sohbet etti.

Daha sonra Hükümet Konağı avlusunda bulunan Adliye Sarayı’na geçen Güler, burada Cumhuriyet Savcısı Arman İlhan ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sezgin Güverçin tarafından bina girişinde karşılandı. Bir süre Adliye’de kalan Bakan Güler, buradan ayrılarak beraberindeki kalabalık heyetle birlikte Cumhuriyet Bulvarı’ndaki AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı hizmet binasının açılışına katıldı.

PARTİ BİNASI AÇILIŞINDA İZDİHAM
Davul zurna eşliğinde halay çeken vatandaşlara teşekkür eden Bakan Güler, yapılan coşkulu karşılama karşısında duygulandı. Burada ilk olarak açılış nedeniyle AK Parti teşkilatı tarafından dört kurban kesildi. Kurbanların kanı Muammer Güler’in ayakkabısına sürüldü.

Kalabalık bir partili topluluğu tarafından bina girişinde karşılanan Bakan Güler, izdiham nedeniyle açılış kurdelesini güçlükle kesti. Güler, kurdeleyi kestikten sonra bina içine girerken, korumaları, partililerin binaya girmesini engelledi. Bu sırada yine kısa süreli gerginlik ve izdiham yaşandı. Güler, parti binasının balkonundan halka seslendi. Güler, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, geçmiş yıllardaki gibi birlik ve beraberliğin geleceğe taşınması gerekliliğini vurguladı.

“PRANGALARDAN KURTULUP ORTAK HEDEFE BAKMAK LAZIM”
Birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin Mardin Modeli olduğunu söyleyen Güler, şöyle dedi:

“Türkiye'nin, önündeki bu prangalardan artık kurtulması lazım. Ortak geleceğe, ortak hedeflere hep birlikte bakmamız lazım. Farklılık, çeşitliliklerimizi, zenginlik sayarak, hangi etnik kökenli, inançtan olursa olsun, bu topraklarda yüzyıllarca hoşgörü ve uzlaşı içinde herkesin hakkına, hukuk, hoşgörü ile yaşadık. İşte Midyat da bunun en güzel örneğidir, Mardin bunun en güzel örneğidir. Dünyaya, Türkiye'ye verilecek örnek Midyat'tır, Mardin'dir, birliktir, kardeşliktir ve bunu geleceğe doğru devamıdır."

"BİRLİK TÜRKİYE'NİN GELCEĞİNİ OLUMLU DEĞİŞTİRECEK"
Bakan Güler, çözüm sürecinde herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini, AK Parti olarak birlik ve beraberliğin simgesi olduklarını söyledi.

Bu birliktelik ve beraberliğin Türkiye'nin geleceğini olumlu yönde değiştireceğini kaydeden Güler, “Ortak geleceğe, ortak hedeflere hep birlikte bakmamız lazım. Farklılıkları, çeşitlilikleri zenginlik sayarak hangi etnik kökenli olursa olsun, hangi inançtan olursa olsun biz bu topraklarda yüzyıllarca beraber hoşgörü ve uzlaşı içinde birbirimizin hakkına, hukukuna saygı göstererek yaşadık. Midyat bunun en güzel örneğidir. Mardin bunun en güzel örneğidir. Dünyaya ve Türkiye’ye verilecek örnek Midyat’tır, Mardin’dir. Burada birlik, beraberlik ve kardeşliktir ve bunun geleceğe doğru devamıdır. Biz bu anlayışın daha da devam etmesini diliyoruz. Birliğimizin beraberliğimizin bozulmamasını istiyoruz. Bizim birliğimize, huzurumuza göz dikenlerin bu işten vazgeçmesini istiyoruz. Çözüm sürecinde herkes elini taşın altına koysun. Herkes samimiyetle davransın. Türkiye’nin geleceğini hep birlikte inşa edelim. Çocuklarımız bizden bunu bekliyor. Türkiye geleceğini hep birlikte inşa edelim. AK Parti olarak biz birliğin beraberliğin simgesiyiz. Bakın Türkiye'de her 2 kişiden 1'i AK Parti'ye rey veriyor. Bu beraberliğimiz, Türkiye'nin geleceğini çok değiştirecektir" dedi.

“MİDYAT’IN ÜZERİMİZDE BÜYÜK HAKKI VAR”
Güler, AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, “İçişleri Bakanlığı görevine atandığımdan bu yana Midyat’a ilk defa ziyarette bulunuyorum. Midyat’tan aldığımız gücün ve desteğin önemini biliyorum. Seçim döneminde Midyat’ın bize vereceği desteğin ne kadar önemli olduğunu size anlatmıştım. Midyatlıların verdiği güçlü destekle önce parlamentoda şimdi de kabinede İçişleri Bakanı olarak, sizlerin bir temsilcisi olarak sizlerin bir kardeşi olarak bulunmanın gururunu yaşıyorum. Midyat’ın üzerimizde büyük hakkı var. Midyat bizim göz bebeğimizdir. Elimiz, gözümüz ve kulağımız her zaman Midyat’ın üzerindedir. Mardin Büyükşehir oldu. Bunun değerini biliyorsunuz. Bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Bana İçişleri Bakanlığı görevi verilirken bu görev bütün Mardin’e verildi, Midyat’a verildi. Onun gerektirdiği bir sorumluluk var. Bu sorumlulukta hepiniz bana yardımcı olacaksızın. İnşallah bu sorumluluktan da alnımızın akıyla çıkacağız. Makamım sizlere açık, tüm dertleriniz ve istekleriniz için gelebilirsiniz.” diye konuştu.

“BAŞBAKAN MİDYAT’A GELECEK”
Bakan Güler, “İnşallah Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bu ayın 17’sinde Midyat’ta yapılan 150 yataklı Devlet Hastanesi’nin açılışı için buraya gelecek ve burada sizlerle kucaklaşacak. Burada heyecanınızı, sevincinizi, mutluluğunuzu, bir kardeşinizin, bir evladınızın olarak kabine de yer almamdan dolayı da memnuniyetinizi Başkan’a açık bir şekilde göstermenizi bekliyorum.” şeklinde konuşmasını tamamladı.

KARANFİL DAĞITTI
Daha sonra ilçe başkanlığı binasının açılış kurdelesini kesen Güler, açılışa katılanlara karanfil attı. Törende Midyat Belediyespor Asbaşkanı Zeki Çiçek, Teknik Direktör Ercan Alğaç ve oyuncular, Bakan Güler ve diğer katılımcılara takımın atkısını hediye etti.

Açılışın ardından Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nu makamında ziyaret eden Güler, daha sonra ilçe esnafını ziyaret etti. Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun onuruna verdiği öğle yemeğine katılan Bakan Güler daha sonra ilçeden ayrılarak Ömerli İlçesi’ne gitti.

“AÇIM, İŞSİZİM, İŞ İSTİYORUM” PANKARTI
Kaymakamlık çıkışında Münir Atmaca adlı kişi, "Hoş geldin sayın bakanım. Açım, işsizim iş istiyorum" pankartı açarak, "Sayın bakanım 6 çocuğum var. İşsizim, açız. Bize yardım edin" diyerek yardım istedi. Bakan Güler ise konuyla ilgileneceğini belirterek Kaymakam Bingöl'den Münir Atmaca'ya yardım yapılması talimatını verdi.
 

 sizin-medya--7.20130205002232.jpg

sizin-medya--9.20130205002248.jpg

sizin-medya---13.jpg

 

sizin-medya---12.jpg

sizin-medya--8.20130205002301.jpg

 sizin-medya---11.jpg

sizin-medya---10.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum