Bakan Güler, seçimler için iddialı konuştu

Bakan Güler, seçimler için iddialı konuştu

İçişleri Bakanı Muammer Güler, seçim bölgesi Midyat’ta ziyaret ettiği Ak Parti İlçe Başkanlığı’nda gündemle ilgili değerlendirmede bulundu.

A+A-
İçişleri Bakanı Muammer Güler, seçim bölgesi Midyat’ta ziyaret ettiği Ak Parti İlçe Başkanlığı’nda gündemle ilgili değerlendirmede bulunurken gelecek seçimin de AK Parti’nin üstünlüğüyle sonuçlanacağını iddia etti.
 
İçişleri Bakanı Muammer Güler, “Türkiye nüfusunun yüzde 75’i, Türkiye coğrafyasının yüzde 50’si Büyükşehir yönetimleriyle artık yönetilecek. Mardin’de bunlardan birisidir. Artık Midyat’ın köyleri, Midyat’ın birer mahallesi oldu. Midyat’ta Mardin’in bir metropol ilçesi konumuna geldi.” dedi.
 
Güler, AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı’nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, çok önemli bir döneme girdiklerini belirterek, 2014 Mart ayı sonunda yapılacak olan mahalli seçimlerle ilgili çalışmalarını hızlandıracaklarını kaydetti. Gelecek seçimin de AK Parti’nin üstünlüğüyle sonuçlanacağını ifade eden Güler, şöyle konuştu:
 
“Önümüzde Türkiye’nin yaşayacağı üç önemli seçim var. Birincisi mahalli seçimler, ikincisi Cumhurbaşkanlığı seçimi ve üçüncüsü de milletvekilliği seçimidir. Bu üç seçim Türkiye’nin 21. yüzyılda geleceğine damga vuracak, geleceğini belirleyecek  seçimlerdir. Millet iradesinin devam edebilmesi adına bu seçimler çok önemli. Biz Ak Parti’nin belediyecilik anlayışının Mardin’in her noktasına ulaşması için sizlerin verdiği desteğin daha da artmasını diliyoruz.şehirde ne varsa ilçede, ilçede ne varsa köylerimizde olacak. Bu kent konforunu ve alt yapısını da değiştirecektir. Tabiî ki bu iş için hükümet desteği de gerekiyor. Yerel yönetimlerin muhafaza olması için en önemli şart hükümetin o projelere vereceği destekle kaimdir. Bu başarı ancak o desteklerle mümkün olabilir. Midyat’tan da beklentimiz hem ilçede hem de büyük şehirde Ak Parti’nin bu büyük hizmet atağında onun yanında yer almasıdır. Biz buna inanıyoruz, güveniyoruz. Midyat bizim kalemizdir. İnşallah hizmetleri Midyat’ın her noktasına yayabileceğiz.”
 
“BAŞKAN ADAYI ORTAK AKILLA BELİRLENECEK"
 
Güler, Midyat’tan ve Mardin’in diğer ilçelerinden güzel bir sonuç alacaklarına inandıklarını belirterek, şöyle devam etti:
 
“Mardin’deki gücümüzü pekiştirecek bir sonuç bekliyoruz. Bunun temelinde birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz bulunuyor. Bizi temsil edecek olan aday öncelikle bizim partinin adayı olacak. Kim aday olursa olsun o kişi Ak Parti’nin adayıdır. Onun şahsı elbette ki önemlidir, ama onun temsil ettiği misyon, onun temsil ettiği camianın daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu bakan olarak benim şahsım içinde geçerli, il ve ilçe başkanlarımız içinde geçerli. Biz bir davanın hizmetkarıyız. Biz kendi işimizin hizmetkarı değiliz. Bir rekabettir, demokrasidir herkes her yere talip olabilir. Önemli olan bizim orada ortak akılla bizi belediyede, yerel yönetimde iktidara taşıyacak arkadaşları ortak bir kanaatle tespit etmek ve onun arkasında birleşmektir. Biz Ak Parti’yi yerelde ve merkezi yönetimde iktidara taşıyacak arkadaşlarımızı bu davanın neferi olarak görürüz. Onların şahsı değil, bizim davamız önemlidir. Onları oraya aday gösteren de bizim bu davamızdır ve sizlersiniz. Yerel seçimlerde herkes kendi düşüncesi içinde bir şeyler gerçekleşsin isteyebilir, ancak siyasette her zaman herkes her yerde istediğini bulmayabilir. Bu bir nasip meselesidir. Sizin desteğiniz olmazsa biz milletvekili olarak sizleri temsil edemezdik. Sizin desteğiniz olmazsa şuan ben İçişleri Bakanı olarak karşınızda bulunamazdım. Desteğiniz, gücünüz bizim gücümüzdür.”
 
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.