Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Babayiğit, Projelerini Anlattı

Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Babayiğit, Projelerini Anlattı

Midyat'ın merkez Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Babayiğit, bir yandan seçim çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da seçilmesi halinde mahalleye yönelik gerçekleştireceği projelerini anlatıyor.

A+A-

31 Mart’ta 2024'te yapılacak olan yerel seçimlerin heyecanı tüm Midyat'ı sardı. Midyat'ın önemli mahallelerinden biri olan Bahçelievler Mahallesi'nde yerel seçim heyecanı yaşanıyor.

Haber Portalımız Yazı İşleri Müdürü Mehmet Halis Nayıfoğlu ile bir araya gelen Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Babayiğit, adaylığına ilişkin yapacağı projelerini anlattı.

Bahçelievler Mahallesi'nin sorunlarını çözmek ve mahallede yaşam kalitesini artırmak amacıyla yola çıkan Mahmut Babayiğit, yerel seçimlerde Bahçelievler Mahallesi Muhtarlığı için adaylığını açıklamış ve ardından da seçim çalışma ve ziyaretlerine başlamıştı. Seçim için Midyat'ta adaylığını açıklayan ilk isimlerden bir olan Babayiğit, seçim çalışmalarına Muhtarlık azası aday arkadaşları ile birlikte devam ediyor.

Midyat'ta muhtar adaylığı için en erken açıklamayı yapan ve dolayısı ile de en erken seçim çalışmalarına başlayan isim olan Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Babayiğit ve ekibi bu süreç içerisinde mahallesi sakinlerinin ve esnaflarının sorunlarını dinlemek ve mahalleyi daha yaşanabilir hale getirmek için nabız yoklamaya ve görüşmelerine devam ediyor.

mahmut-babayigit-szinmedya-midyat-haber-bahcelievler-mahalle-muhtari-secim2024.jpg

"GÖREVE HAZIRIZ"

"Amaç hizmet ise, ben ve ekibim varız ve göreve hazırız" diyen Babayiğit, "Daha yaşanabilir, temiz,  güvenli ve örnek gösterilecek bir Bahçelievler Mahallesi kurmak için mahallemizin yönetimine talip oldum. Çünkü ben insanlara hizmet etmeyi seviyorum.” dedi.

"MAHALLEMİ ÖRNEK BİR MAHALLE YAPACAĞIM"

Seçilmesi halinde mahallede ilklere imza atacağını belirten Babayiğit, Mahallenin sorunlarına hakim olduğunu ve bu sorunları yine kendisinin düzeltebileceğine inandığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Seçim çalışmalarına devam ediyoruz. İlerleyen süreçte çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız. Bu süreç içerisinde bir yandan mahalle sakinlerine kendimi ve ekibimi tanıtırken bir yandan da mahalle de yapacağımız çalışmaları yani projelerimizi de anlatıyoruz. Haftanın 7 günü 24 saat çalışarak herkese eşit ve adaletli yaklaşarak, doğruluk ve dürüstlük ilkesiyle tüm mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda ses getirecek projelere imza atacağım. Mahallemi örnek bir mahalle yapmak için gece gündüz demeden çalışacağım. Seçilmem halinde çok büyük işler yapacağız. Artık yenilik zamanı. Ekibim ile el ele verdik, hizmet etmeye hazırız. Halkım bana görev verdiği andan itibaren çok çalışacağım. Resmi kurumlarımızla daha iyi kontak kurarak mahallemize daha fazla hizmetin gelmesini, daha iyi şeyler yapılmasını sağlayacağım."

mahmut-babayigit-szinmedya-midyat-haber-bahcelievler-mahalle-muhtari-secim2024-yerelsecim.jpgPROJELERİ TEK TEK ANLATTI

Babayiğit, sosyal alandaki projeleriyle dikkat çekerken, “Bir muhtardan daha fazlası” sloganıyla hareket ederek, projelerini şöyle anlattı:

"Mahallemiz sürekli göç alan ve yeni yapılaşmalar ile de her geçen günün büyüyen bir mahalle. Çöp konteynırlarını sıfır atık projesine geçireceğim. Mahallemizin tümünde belli aralıklarla çöp kovaları bırakacağız. Mahallede sokak aralarına belli yerlere su ve mama kutuları koyacağız. Yemek artıklarını da çöpe atmayarak can dostlarımıza ikram edeceğiz. 65 yaş üstü vatandaşların evrakları evlerine teslim edilecek. Vatandaşlarımızdan, şehit ve gazi yakınlarından işlem ücreti alınmayacak. Ev kadınlarının el emeklerini satabilmesi için kermesler düzenlenecek. Mahallemizdeki vatandaşlarımızın daha güvenli yürümesi için gerekli kurumlarla diyalog halinde kaldırımların yapılmasını sağlayacağız. Çocuk oyun alanları ve parkların sayısının artırılması için gerekli çalışmalarımız olacak. Mahallemizde kadınlar ve erkekler için taziye evi kuracağız. Fırın, market, kasap gibi eksiklerin giderilmesi için gerekli müracaatları yapacağız. Çöp konteynerlerinde, sokak lambalarındaki aksaklıkları düzene sokacağız. Zararlı böcekler için ilaçlama gerçekleştireceğiz. Yetenekli ve başarılı öğrencilerimiz için burs komisyonu kuracağız. Oyun parklarının artmasını sağlayıp; yaşlı, bakıma muhtaç ve ekonomik durumu iyi olmayan mahalle sakinlerimize sosyal yardımları doğru şekilde aktaracağız. İlçedeki tüm kamu kurumları ve yerel yönetimlerle uyum içinde çalışıp 7 gün 24 saat açık irtibat hattı oluşturacağız"

BABAYİĞİT KİMDİR?

3 çocuk babası olan Babayiğit, 1980 yılından buyana Bahçelievler Mahallesinde ailesiyle birlikte yaşıyor. Yurt dışı ithalat ve ihracat işleri ile bir süre uğraşan Babayiğit, şimdi ise Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan ofisinde emlak ve oto alım satış işi yapıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.