Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin Şubesi Açıldı

Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin Şubesi Açıldı

Bağımsız Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen) Mardin Şubesi ve Midyat Temsilciliği açıldı.

A+A-

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK)’a bağlı Bağımsız Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen) Mardin Şubesi açıldı.

Genel merkezi Ankara’da bulunan Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen’in Mardin İl Başkanlığı’na Midyat Merkez Yeni Cami İmam-Hatibi Sadullah Güneş atandı. Güneş’in 7 kişiden oluşan yönetim kurulu da genel merkez tarafından onaylandı.

Şubenin kurulması nedeniyle açıklama yapan Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin İl Başkanı Sadullah Güneş, sendikalarını tanıttı.

Güneş, diyanet ve vakıf  hizmet kolunda; siyasal kaygıların şekillendirdiği, ideolojik sendikal anlayışa bir tepki olarak doğan Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen’in kendisi gibi ilkeli sendikal mücadeleyi benimseyen ve onurlu bir hak arama mücadelesi veren Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu’nun bir halkası olarak sendikacılık hizmeti vereceklerini söyledi.

Tüm memur çalışanlarını sendikaları çatısı altında toplamaya davet eden Güneş, Bağımsız Diyanet  Hizmet-Sen olarak din görevlilerinin, diyanet ve vakıf çalışanlarının toplumdaki saygınlığını artırmak için çeşitli faaliyetlerde bulunacaklarını ve yasal düzenlemelerin yapılması için çaba harcayacaklarını belirtti.

Sadece ücret sendikacılığı değil hizmet sendikacılığı ilkesini benimsediklerini aktaran Güneş, diğer amaçlarını da şöyle sıraladı:

“Sorun üreten değil çözüm üreten sendika olmak, sadece ben değil tüm üyelerinin taleplerine cevap verecek şekilde çalışmalar yapmak, diyalog sendikacılı yapmak herkesin sendikası olmak, gündemi takıp eden yenilikçi bir sendika olmak, ben ruhuna göre hareket eden  değil biz ruhuna inanarak çalışmak, yetkili değil fakat etkili sendikacılık yapmak.”

Üyelerinin daha refah ve huzur içerisinde olmasını amaçladıklarını belirten Güneş, sendika tanımına uygun olarak, üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel ve mesleki hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için çaba harcayacaklarını sözlerine ekledi.

Güneş, sendikanın Midyat’taki temsilciliğinin de kuruluş çalışmalarının tamamlandığı ve başkanlık görevine Midyat’taki Seyfettin Zerey Camii’nde görevli İmam-Hatip Zeki Bilgin’in atandığını açıkladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.