Aziz Önen Lisesi'nde “Motivasyon Ve Başarı” Semineri

Aziz Önen Lisesi'nde “Motivasyon Ve Başarı” Semineri

Mardin'in Midyat İlçesinde eğitim öğretim veren Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi'nde 12'nci sınıf öğrencilerine yönelik “Motivasyon Ve Başarı” adlı bir seminer verildi.

A+A-

Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi'nde Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitim Koçu Meryem Avcı tarafından 12’nci sınıf öğrencilerine yönelik “Motivasyon ve Başarı” konulu seminer verildi.

Okulun Konferans salonunda düzenlenen konferansı Okul Müdürü Murat Kaya, Müdür Yardımcıları Nezir Gözenoğlu ve Mahsum Tunç ile öğretmen ve öğrenciler dinledi. 

Meryem Avcı tarafından gerçekleştirilen seminerde öğrencilere sınav kaygısıyla baş etme, etkili ders çalışma ve motivasyonu arttırmanın yolları anlatıldı. Avcı, slayt gösterimi eşliğinde yaptığı anlatımda, okulda öğrenilen konuların muhakkak tekrar edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Seminere katılan öğrenciler düzenlenen seminerin çok yararlı olduğunu dile getirdiler.

12. Sınıf öğrencilerinden Zelal Aydın, "Çok güzel bilgiler öğrendik, verim çalışma gibi. Nasıl ki bir şeyi istiyorsak ve arkasında duruyorsak, yumurtayı dıştan değil, içten kırmamız gerektiğini öğrendik. Pes etmemek önemli ve inanarak, kendimize güvenerek, hiç bir zaman yılmayarak çalışmalıyız" dedi.

Bu sene YKS sınavına girecek 12'nci sınıf öğrencisi Suna Acar da, "Geleceğimin parlak olması için çalışmam gerektiğini, çaba göstermem gerektiğini öğrendim. Bu konferans bana çok şey kattı. Bu tür konferanslar sürekli düzenlenmelidir. Bizim motivasyonumuzu artırıyor, pozitif enerji katıyor. Bence bu tarz etkinlikler öğrenciler için gerekli" dedi.

Öğrencilerden Nupelda Ocak ise, "Bugün anladım ki verimli çalışmalıyım ve artık bende günde en az üç saat verimli çalışacağım. Çok fazla çalışmaktansa verimli çalışmanın bizler için daha yaralı olduğunu öğrenci. güzel bir etkinlik oldu bizler için" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.