Aziz Önen Lisesi Anadolu Lisesi Oldu

Aziz Önen Lisesi Anadolu Lisesi Oldu

Midyat’ın en köklü liselerinden olan Aziz Önen Lisesi, Anadolu lisesine dönüştürüldü.

A+A-
Midyat Aziz Önen Anadolu Lisesi adını alan okul, SBS sonuçlarına göre bu yıl 238 öğrenci kabul edecek.
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2010 yılında kademeli olarak başlatılan genel liselerin Anadolu Liselerine dönüştürülmesi sürecini Mayıs 2013 yılı itibari ile tamamladı.  
 
Genel Liselerin Anadolu liselerine dönüşümüyle ilgili 2010 yılında bir genelge yayınlandığını hatırlatan Aziz Önen Anadolu Lisesi Müdür Turgut Mete, genelgede okul türlerinin azaltılması ve Mesleki ve Teknik Eğitim okullarına daha fazla öğrenci yönlendirilmesine dair açıklamaların da yer aldığını ifade etti.
 
Genelge doğrultusunda Aziz Önen Lisesi’nin de Anadolu Lisesi’ne dönüştürüldüğünü ifade eden Mete, okulun isminin Midyat Aziz Önen Anadolu Lisesi olarak değiştiğini bildirdi.
 
SBS İLE 238 ÖĞRENCİ ALINACAK
 
Aziz Önen Anadolu Lisesi’nin, 2013–2014 eğitim öğretim yılında Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile öğrenci kabul edeceğini belirten Mete, “Anadolu lisesi statüsüne kavuşan okulumuzun, velilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını dileriz. Okulumuz yeni eğitim öğretim yılında SBS sonuçlarına göre öğrenci kabul edecek. 29 Temmuz 2013 tarihine kadar devam edecek olan başvuru sürecinde öğrencilerimiz okulumuzu tercih edebilirler. 238 öğrenci kontenjanı olan okulumuzda, daha önceden öğrenim gören öğrenciler, mezun olana kadar eğitimlerini almaya devam edecek” diye konuştu.
 
Aziz Önen Anadolu Lisesi’ne, SBS sonuçlarına göre yerleştirmeye esas başvuru ve yerleştirme kılavuzunda yer aldığını belirten Mete, puanı düşük olan ve Anadolu liselerini tercih edemeyenlerin, mesleki teknik eğitime, imam hatip liselerine veya çok programlı liseler bünyesindeki genel lise programlarına kayıt yaptırabileceğini söyledi.
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum