Azim-Der’in İftar Yemeği

Azim-Der’in İftar Yemeği

Kent halkıyla nostaljik Ramazan akşamında bir araya gelen dernek yöneticileri hep birlikte oruç açtı.

A+A-

Midyat  Eğitim, Kültür, Sağlık, Sosyal Yardımlaşma ve Yardımlaşma Derneği (Azim-Der)’in iftar davetine yaklaşık 300 kişi katıldı. Kent halkıyla nostaljik Ramazan akşamında bir araya gelen dernek yöneticileri hep birlikte oruç açtı.

Midyat’ta faaliyet gösteren, yaptığı sosyal, kültürel ve yardım faaliyetleri ile ilçe halkının teveccühünü kazanan Azim-Der Derneği’nin geleneksel hale gelen iftar yemeğinde kent halkı nostaljik yer sofrasında ağırlandı.

İftar sonrası bir konuşma yapan Azim-Der Derneği Başkanı Besim Çelik, Ramazan ayının anlamına uygun yaşanılmasının önemine değinerek, “Ramazan ayında paylaşmayı, dayanışmayı, yardımlaşmayı artırıp, veren el ile alan eli buluşturmalıyız” dedi.

İftar yemeklerinin kardeşlik ve beraberliği sembolize ettiğini belirten Çelik, ramazan ayının bir parçası olan birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının iftar sofralarında bir kat daha arttığının altını çizerek şöyle konuştu;

“Bölgemizde bu tür programların eksikliğini fark ettiğimiz için toplu iftar kültürünün yaygınlaşması için gayret ediyoruz. Derneğimizin her yıl ramazan ayında düzenlediği geleneksel hale gelen iftar yemeklerimizde insanlarımızla biaraya gelmenin mutluluğu ve kıvancı içerisindeyiz. İftar programımız büyük bir buluşmaya ve kaynaşmaya vesile olduğu için çok mutluyuz. Veren elle alan eli buluşturduk. İmkânlarımız el verdiği takdirde bu tür faaliyetlerimiz devam edecek”

Ramazan ayı birliğin, dirliğin, beraberliğin, kardeşliğin yoğun olarak yaşandığı ve paylaşma duygusunun daha fazla öne çıktığı bir ay olduğunu kaydeden Çelik, “Derneğimizin amacı da vatandaşları kaynaştırmak ve onlara yaşadıkları sorun ve sıkıntıların çözümü noktasında yardımcı olmaktır. Bunun nihayetinde bizler de dernek olarak verdiğimiz iftar yemeği ile vatandaşlar arasında yok olmaya yüz tutmuş kültürel bağları tekrar diriltmeyi amaçladık.” diye konuştu.

Dernek üyelerinin Ramazan’ın adına yakışır bir dayanışma ile organize edip düzenledikleri iftar yemeği müteakip kılınan akşam namazının ardından sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum