Azim-Der, 500 Aileye Kurban Eti Ulaştırdı

Azim-Der, 500 Aileye Kurban Eti Ulaştırdı

Azim-Der Derneği üyeleri ve gönüllüler, Kurban Bayramı’nda dar gelirli aileleri yalnız bırakmadı…

A+A-

Midyat’ta faaliyet gösteren ve kısa adı Azim-Der olan Midyat Eğitim, Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yardıma muhtaç 500 dar gelirli aileye kurban eti dağıttı.

Midyat’ta gönüllüler tarafından bağışlanan kurban etleri AZİM-DER aracılığıyla yardıma muhtaç ailelere ulaştırıldı.

Maddi imkânsızlıklar nedeniyle kurban sevincini yaşayamayan ve ağırlıklı olarak Midyat merkez, belde ve köylerde yaşayan ailelerin yüzü AZİM-DER sayesinde güldü. Bizzat dernek yetkilileri ve gönüllüler tarafından ailelerin ayaklarına kadar götürülen kurban etleriyle kardeşlik bağları bir kez daha güçlendirildi.

Kurban Bayramı vesilesi ile Midyat’ta gönül köprüleri kurmak istediklerini ifade eden AZİM-DER Yönetin Kurulu Başkanı Besim Çelik, amaçlarının kurban kesmeye gücü yetmeyen ailelere bir nebze de olsa bayramı yaşatabilmek olduğunu belirtti.

Bu tür faaliyetlerin kardeşlik bağını güçlendirdiğini ifade eden Çelik, Kurban Bayramı’nda ilçe genelinde yardıma muhtaç 500 aileye bin 300 kilo et dağıttıkları söyledi.

Muhtaç insanların evinde onların bayramı kutlamak ve et götürmenin kendileri için ikinci bir bayram olduğunu söyleyen Çelik, 4 yıldır bu faaliyetleri yürüttüklerini belirtti.

Kesilen kurbanların paylaşılmasının önemine değinen Çelik, gelecek yıllarda da bu faaliyet alanı genişleterek yardıma muhtaç insanların yanında olmaya devam edeceklerini kaydederek, “Derneğimize bağış yapan yardımseverlerimize ve seferber olan gönüllü arkadaşlarımıza, verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

KARDEŞLİĞİMİZİ PEKİŞTİRMEK İSTİYORUZ
Kurban Bayramı’nın bu tür çalışmalarla gerçek anlamını bulduğuna dikkat çeken Çelik,
“Bayramı, muhtaç insanların dertleriyle dertlenmek ve paylaşma duygusunu yaşamak için bir fırsat gören üyelerimiz, aileleriyle bir arada olmak ve gezmek yerine kapı kapı dolaşıp kurban eti dağıttı. Gönüllüler ve üyelerimiz ekipler halinde, kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak adına yoğun çaba gösterdi. Titizlikle yürütülen yardım faaliyetleri, kardeşlik köprülerinin yeniden güçlenmesini sağlayarak Kurban Bayramı sevincine yoksul, yetim ve yaşlı herkesi ortak etti.” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum