Avukat Şeyhmus Arslan aday adaylığını açıkladı

Avukat Şeyhmus Arslan aday adaylığını açıkladı

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) Avukat Şeyhmus Arslan, Midyat Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

A+A-
Midyatlı genç ve başarılı hukukçu Şeyhmus Arslan, önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (Ak Parti) Midyat Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.
 
Aday adaylığını duyurduğu açıklamasına kendisini tanıtarak başlayan avukat Şeyhmus Arslan, ailesinin ve kendisinin doğma büyüme Midyatlı olduğunu ve yaklaşık 15 yıldır avukatlık yaptığını belirtti. Mesleğinin yanında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görevlerde bulunduğunu ifade eden Arslan, Mardin Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Tük Kızılay Derneği Midyat Şube Başkanlığı yaptığını söyledi.
 
Midyat için Midyat’ı en iyi şekilde tanıtmak ve vizyonunu yükseltmek için bu yarışta kendisinde olduğunu söyleyen avukat Şeyhmus Arslan, aday adaylığı ve seçilmesi halinde Midyat’a neler yapacağını Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Halis İş’e anlattı.
 
Midyat’ı AK Parti’nin belediyecilik anlayışına kavuşturmanın zamanının geldiğini belirten Arslan, “Aklın ve bilimin önderliğinde, ezilenlerin birlikteliğini yeniden inşa etmek, halkın somut sorunlarına sahip çıkmak ve çözüm üretmek, ilçenin bütününü kucaklayacak hakça bir düzen, dürüst bir yönetim ve hakça bir paylaşım için, efendi olmak için değil, hizmet etmek için sizin aracılığınızla tüm hemşerilerime adaylığımı açıklıyorum. Midyat Belediyesi’ni Ak Parti belediyeciliği ile buluşturmak için, Midyat için Bismillah diyoruz, buradayız diyoruz. Çıktığımız bu yolda Allah (CC.) yar ve yardımcımız olsun. Hemşerilerime hürmet ediyor, dualarını bekliyorum” dedi.
 
Gelecek nesillere iyi bir miras bırakmak için iktidar nimetlerini sonuna kadar kullanacaklarını vurgulayan Arslan, daha önce partisinin çeşitli kademelerinde görevler yaptığını belirterek, şöyle konuştu:
 
“Vizyonum onurla, gayretle, azimle, inançla çalışarak, Midyat’ı daha ileriye taşıyacak örnek bir şehir haline getirmek, halkın ve Hakk’ın rızasını kazanmaktır. Buradan söz veriyorum aday olursam; vaatlerim sözde ve kâğıt üzerinde kalmayacak. Bu partiye, bu şehre daha çok sarılmak daha da çok çalışmak, daha çok çabalamak zorundayız. Çünkü bu şehre hizmet edilecekse, bu şehrin evlatlarına, yoksullarına, mazlumlarına hizmet edilecekse bu çatı altında edilecek. Bizler Midyat’ın sevdalıları olarak, Midyat’ın ananelerini, Midyat’ın kültürünü, Midyat’ın sevdalarını, acılarını yaşayan bir Midyatlı olarak, Midyat sevdalısı olarak ‘Yiğit işte gerek’ diyerek siyaseti ele aldık. Siyasi meydanı muhabbet meydanı olarak görüp halkımızın huzuruna çıkıyoruz. Bizler bu meydanını muhabbet meydanı olarak görüp, tüm tecrübelerimizi, birikimimizi bu şehir için hediye etmek ve Sayın Başbakan’ımızın yürüdüğü hizmet yolunda yürümek istiyoruz.” 
 
“KATILIMCI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI”
 
“Midyat’ın huzura, barışa, istikrara, sevgiye, saygıya, hoşgörüye kısacası AK Parti'ye ihtiyacı var” şeklinde konuşan Arslan, belediyecilik anlayışını şu sözlerle anlattı:
 
“Katılımcılık, açıklık, çoğulculuk, öz yönetimci, insan odaklı, çevreyi koruyan, geliştiren; özgürlükçü, demokratik toplumcu, dezavantajlı gruplara duyarlı, eşitlikçi, yerelden genele çözüm üreten belediye anlayışı, kolektif çalışan, dayanışmacı, farklılıklara saygı; doğal yaşamı koruma ve geliştirme, çalışanların emeğine saygı, ezilenlerin, işçilerin, yoksulların haklarını koruyan, gücünü halktan alan; hesap veren, belediye hizmetlerinin denetiminin açık, şeffaf ve anlaşılır hale getirilmesi, ekonomik ve kaliteli hizmet sunmak.”
 

seyhmus-arslan-midyat.jpg

“HOŞGÖRÜYÜ, SEVGİYİ HÂKİM KILACAĞIZ”
 
Siyasetin halka hizmet etmek anlamına geldiğini belirten Arslan, şunları söyledi: 
 
“Siyaset hak ile halk iradesini bütünleştiren bir iradedir. Sayın Başbakanımızın belediye başkanlığı zamanında çizdiği bir tablo var ve Türkiye siyasetinde ilk defa ideolojik siyasetten hizmet siyaseti anlayışına geçildi. Biz bu anlayışı temsil ediyoruz. Siyaseti, hak adına halkımız için yapmaya adayız. Siyaset; topluma hizmet etme işidir. Süryanilerin, Türklerin, Kürtlerin, Arapların ve Ezidilerin yaşadığı ‘Medeniyetin beşiği, dinlerin, dillerin ve kültürlerin merkezi’ olarak anılan Midyat’ımıza hizmet etmek, partimizin kuracağı takıma ‘Başkan’ olmak arzus
undayım. Siyaset itinalı bir çalışma, adalet, fedakârlık ve gayret işidir. Siyaset bir hizmet yarışıdır. Hizmet yarışını, insanlığa ve topluma hizmet aracı yapmak böyle görmek gerekir. Midyat’ımızda hoşgörüyü, sevgiyi, saygıyı ve muhabbeti hâkim kılarak, hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün Midyatlılar için talep ettikleri her alanda eşit ve adil davranarak, ‘Halka Hizmet, Hakka Hizmettir’ inancıyla, hizmet üretmek amacıyla bu yola koyulmuş bulunmaktayım.”
 
“2023 VİZYONUNU ESAS ALACAĞIZ”
 
Tüm Dünya’nın gözlerinin üzerinde olduğu bir kentin yönetimine talip olduğunu açıklayan Arslan, “Şehrin her sokağının sorunu bizim sorunumuz olacak ve bunları çözmek için üstün gayret göstereceğiz” diyerek  konuşmasını şöyle bitirdi:
 
“Par
timizin 2023 vizyonunu esas alarak, Midyat’ı örnek şehir haline getirmeyi hedefliyorum. Güzel Midyat’ımız artan nüfusuyla birlikte, değişen sosyal ve fiziki şartlardan dolayı her kentin olduğu gibi Midyat’ın da sorunlarının doğmakta ve artmakta olduğunu görüyor ve çözümün süratli bir şekilde kentsel planlamadan geçmekte olduğuna inanıyorum. Kentsel planlamanın sosyal, kültürel ve fiziki evrelerini eşzamanlı olarak planlamayı düşünüyorum. Midyat’ımız için istihdam yaratacak yeni projeler üreterek ve kent ekonomisini çeşitlendirerek halkımızın her kesimine uygun iş imkânları geliştirmek istiyorum. Şehrimizin en önemli problemlerinden olan otopark ve kültür merkezi sorununu da en kısa sürede çözüme kavuşturmak istiyoruz. Midyat’ta yeni ima
r çalışmaları yaparak, sosyal yaşam alanları, spor alanları, parklar, eğitim alanlarını da kapsayacak şekilde yeni
 yaşam alanları açmayı hedefliyoruz. Midyat’ımızda kentsel dönüşüm kapsamında olarak şehir merkezinin içinde bulunan metruk, ekonomik ömrünün tamamlamış yapıların yasalar çerçevesinde dönüşümün sağlanması için çalışacağız. Midyat’ımızın önünü açacak projelerin öncelikle tartışılarak, halkoyunda değerlendirilerek ortak akıl ve istişare ile neticelendirmeye çalışacağız. Hiçbir zaman benim kararım en doğru, ben en iyisini bilirim tarzında hareket etmeyeceğiz. Kamuoyunu tedirgin eden, bu da nereden çıktı dedirtmeden, şaibeden uzak kalarak yeni projelerle halkın ve şehrin önünü açan projeleri hayata geçireceğiz.”
 
 
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum