Avukat Miroğlu, milletvekili aday adayı

Avukat Miroğlu, milletvekili aday adayı

Bölgenin tanınmış kanaat önderlerinden Avukat Gürsel Ekmen Miroğlu, Ak Parti’den Mardin 25. dönem milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

A+A-

Bölgenin tanınmış kanaat önderlerinden Avukat Gürsel Ekmen Miroğlu, Ak Parti’den Mardin 25. dönem milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

AK Parti Mardin İl Başkanlığına aday adaylığı başvurusunda bulunan Miroğlu, Mardin’e sevgi ve muhabbet beslediği için aday adayı olduğunu dile getirerek, bir birey olarak Mardin’e yaptığı hizmetlerine siyasi arenada da devam etmek istediğini söyledi.

“Türkiye’nin dünya gücü olması, millet sevdalılarıyla aynı yolda hizmet etmek, büyük, güçlü Türkiye’nin demokrasi ve özgürlük yürüyüşüne katılmak için” milletvekilliğine aday olduğunu belirten Miroğlu, ülkesi ve milleti adına bu hizmete talip olduğunu, bu yolda atılacak her adımın kutsal olduğunu ifade etti.

BARIŞ VE HUZUR İÇİN BU SEÇİM ÖNEMLİ

Gelecek nesillere güçlü ve kalkınmış bir Türkiye bırakmak için herkesin daha fazla gayret göstermesi gerektiğini kaydeden Miroğlu, şunları kaydetti:

“7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerinin oldukça önemli olduğunu düşünmekteyim. Bölgedeki barış ve huzurun devamı için çözüm sürecinin mimarı olan AK Parti’nin elini güçlendirmek adına her Mardinliye büyük görevler düşmekte, toplumun tüm bileşenlerini bu sürece destek olmalarının yanında siyasi arenada da Ak Parti’nin elini güçlendirmek için partimize destek vermelerine çağrıda bulunuyorum. Bugün bunun farkında olan bir avukat olarak başvurumu yaparak hem Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun elini güçlendirmek hem de sorunu çözme yolunda güçlü bir irade ile yapacağımız çok şey olduğunu göstermek için aday oldum. Önümüzdeki süreçte hukukçu kimliğimle gerek yeni anayasanın yapımında gerekse de sürecin önündeki yasal engellerin kaldırılması yönünde yapacağım çalışmalarla destek olacağım.”

“BİZLER HİZMETE TALİP OLAN İNSANLARIZ”

Projelerine fırsat tanındığı takdirde Mardin’de uygulamayı amaçladığını söyleyen Miroğlu, “Mardin'in kardeşlik modelinin Türkiye'ye örnek model olması için kamuoyu nezdinde projelere ağırlık vereceğimi belirtmek isterim. Umarım projelerimizi Mardin’de uygulama fırsatı buluruz. Çünkü, hakikaten çalışmaya ve bir şeyler üretmeye ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bölgede yaşayan ve bölgenin sorunlarını birebir bilen biri olarak Mardin’e yapılacak birçok hizmetin olduğunu düşünmekteyim. Bizler hizmete talip olan insanlarız. AK Parti geniş bir ailedir. Bu ailenin bir ferdi olarak da benimle birlikte aday adayı olan bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İnanıyorum ki hepimizin tek arzusu Mardin’e hizmet etmektir. Ben de bugün bu arzumu gerçekleştirmek için buradayım.” diye konuştu.

MİROĞLU PROJELERİNİ AÇIKLADI

Avukat Gürsel Ekmen Miroğlu’nun açıkladığı bazı projeleri şöyle:

-Bölge ekonomisinde lokomotif görevi yapan sınır ticaretinin önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik çalışmalar yaparak, sınır ticaretinin kapsamını il düzeyine yaymak. 

-Tarım ve hayvancılığın dünya standartlarında ve modern bir şekilde yapılması için tüm il düzeyinde çalışmalar yapmak. Kendi il ekonomimizi sağlam bir zemine yerleştirmek için "Mardin'de üreteceğiz, Mardin'de işleyeceğiz" anlayışını her alana yayacak çalışmalar yapmak. 

-İşsizlerimize yönelik "iş hakkının" yasalarla teminata alınmasını sağlamak. 

-Yatırımcıların Mardin'e yönelmesini sağlamak için proje çalışmaları başlatmak ve Mardin'imizi yatırımın cazibe merkezi haline getirmek. Mardin'de sanayileşmenin önünü açmak için meslek odalarıyla koordineli çalışmalar düzenlemek. 

-Mardin'in yeraltı, yerüstü zenginliğine, tarihi, turistik ve tabiat güzelliğini Mardin ekonomisinin lokomotifi haline getirmek için çalışmalar yapmak. 

-Tüm ilçelerimizdeki okulların, eğitim altyapısını modern koşullara entegre etmeye yönelik yerinde ve birebir çalışmalar yapmak. 

-Gençlerimizin, okumuş ve meslek sahibi bireyler olmaları yönünde her ilçemizde birden fazla çok programlı Meslek Yüksek Okulları ve en az 2 lisans programı içerecek ilçe eğitim kampüslerini hayata geçirmek. 

-Kız çocuklarının okullaşma oranını arttıracak projeler düzenlemek ve yıllık periyotlarla bunların denetimlerine yönelik çalışmalar yapmak. 

-İlçelerimizde eksik ve ihtiyaca cevap vermekte zorlanan kurum binalarının yenilenmesi ve yeniden yapılarak modern düzeyde hizmet vermesini sağlamak. Örneğin hastane, adliye sarayı, fakülte kampüsü, okul binaları gibi. 

-Şehrimizin turizm alanında sahip olduğu Kültürel değerlerin uluslar arası arenada tanıtımı yapılarak kadim şehrimizi turizm merkezi haline getirmeye yönelik çalışmalar yapmak. 

-Şehrin çok dilli ve farklı kültürel unsurlarını da kapsayan çağdaş kütüphanecilik anlayışını yaymak. 

-Yok olmayla yüz yüze kalmış dengbejlik,destanlarımız ve giyim-kuşam hakkında araştırmalar yapılması ve yazılı hale getirilmesine yönelik çalışmalar yapmak ve teşvik etmek. 

-Kültür ve Kongre Merkezleri Projesi ile gençlerimizin aktif şekilde yararlanacağı ve içinde; sanat galerisi, şehir tiyatrosu sanat atölyeleri, resim, tiyatro, sinema kütüphane, fotoğraf atölyesi gibi kültürel aktivitelerin gerçekleştirilebileceği  etkinliklerle gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan da alı koyacaktır. 

-Kadınların ekonomik hayata katılımlarını teşvik ederek, ekonomik bağımsızlık sağlamalarının desteklenmesine yönelik çalışmalar yapmak. 

-Her ilçemizde her yıl 1000 kadına sertifikalı mesleki eğitim verilmesi ve bu kişilerin istihdam alanlarına yönlendirilmesini sağlamak. 

-Şiddete maruz kalmış kadınlara; psikolojik, ekonomik ve hukuki desteğin sağlanması ve buna yönelik yeni yasal düzenlenmelerin getirilmesini sağlamak. 

-Kentimizde bulunan engelli vatandaşlarımızın meslek kurslarına ve sanatsal atölye çalışmalarına katılımları sağlanarak potansiyellerinin açığa çıkarılmasına yönelik çalışmalar yapmak. 

-Çocuklarımıza okul öncesi eğitim vermek, rehberlik ve eğitime destek temalı projeler yürütmek, ebeveyn-çocuk toplantıları düzenlemek, sokakta yaşayan çocukların tespit edilerek gıda ve barınma sorunlarına ilişkin projeler üretmek, çocuk yaz kamplarına her yıl ortalama 600 çocuğumuzun gönderilmesi ve tatil yapma imkanının sağlanmasına yönelik çalışmalar yapmak. 

-Toplumun tüm bileşenlerinin görüş ve önerileri alınarak güvenli bir ulaşım alt yapısının oluşturulmasını sağlamak. 

-Şehir içi ve şehir dışı asfalt yolların durumunu denetlemek ve eksikliklerinin giderilmesine yönelik çalışmalar yapmak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum