“Asil Şehrim Mardin’den Aday Adayıyım”

“Asil Şehrim Mardin’den Aday Adayıyım”

Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı İnşaat Mühendisi Sezai Bülbül, aday adaylığı süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı İnşaat Mühendisi Sezai Bülbül, gazetemiz Haber Müdürü Mehmet Halis İş’e aday adaylığı süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Mardin Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Kontrol Amiri  görevinden istifa ederek AK Parti’den 25. Dönem Milletvekilliği aday adayı olan Midyatlı hemşehrimiz İnşaat Mühendisi Sezai Bülbül, Sizin Medya.Com Haber Müdürü Mehmet Halis İş’e neden aday adayı olduğu ile ilgili bilgi vererek, sorduğu tüm sorulara tüm içtenliği ile cevap verdi.

Ak Partiye başvuran 109 aday adayından birisi olan Sezai Bülbül, Mardin’in yeni bir sayfa açması gerektiğini belirterek, aday adayı olmasının altında Mardin’i mecliste güçlü bir şekilde temsil edecek bir isim olma hedefinin yattığını dile getirdi. 

Genel Merkez tarafından aday gösterilip milletvekili seçilmesi durumunda Mardin için hedefleri olduğunu aktaran Bülbül, “Biliyorsunuz, çok yakında Türkiye için hayati öneme sahip bir seçim daha var. Bu seçimde Türkiye’nin geleceği şekillenirken, Mardin’in heyecanını, enerjisini Meclis’e taşıyacak, halkımızın hislerine, beklentilerine tercüman olacak, tuttuğunu koparan güçlü bir temsile ihtiyacı var. Yenilenen Türkiye’nin bir neferi olarak, bugün asil şehrim Mardin’in milletvekili aday adayı oldum. Nasıl ki kendimiz için, ailemiz için, sevdiklerimiz için hayallerimiz varsa, şehrimiz için de hayallerim var. Bu göreve talip olurken büyük bir sorumluluğa talip olduğumun farkındayım. Artık dönüşüm zamanı gelmiştir. Siyaset mecliste milleti temsil etmek kadar birde yerelde de halk arasında daha çok bulunmak, sorunlarını dinlemek ve çözüm bulma aracıdır. Siyaset, iyiliği yayma ve kötülüğü azaltmanın önemli araçlarından biridir. Bizim için siyaset, memleketimize, insanlarımıza, medeniyetimize, değerlerimize ve inançlarımıza hizmet edebildikçe değerlidir.” dedi. 

“AK PARTİ BİR DEĞİŞİM DÖNÜŞÜM HAREKETİDİR”

AK Parti’nin hem Türkiye hem de Mardin için büyük bir şans olduğunu ve böyle bir siyasi oluşumun içerisinde olmanın gururunu yaşadığını ifade eden Bülbül, neden siyasete girdiğini şöyle anlattı:

“Siyasal ve sosyal değerlerimizin kesiştiği, aynı değerlere ve sevdaya sahip olduğumuz Ak Parti’nin Türkiye için bir şans olduğuna ve ülkenin bütün sorunlarını çözeceğine, cumhuriyeti cumhurun istediği gibi ‘Ak’ hale dönüştüreceğine olan inancım tamdır. Bunu sağlayacak tek partinin Ak Parti olduğunu düşündüğümden bu partiyi tercih ettim. Her şart ve durumda da tercihe devam edeceğim. Ak Parti Türkiye için; insanlık için, kadim insanlık anlayışı için, kadim geçmiş ile bağlantılı olarak kadim gelecek inşa etmek amacını taşımaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız; Ak Parti’nin sıradan bir siyasi parti olmadığını; bir değişim dönüşüm hareketi olduğunu her fırsat önemle vurgulamaktadır. Bugüne kadar yapılan icraatlar bireyi merkeze alarak birey lehine düzenlenen değişim hareketleridir.” 

“YÜZYILIN EN BÜYÜK PROJESİ”

Açıklamalarında çözüm sürecine de değinen Bülbül, bunun büyük bir proje olduğunu söyledi. Bülbül, çözüm süreci ile artık anaların ağlamadığını ve sürecin tamamlanması ile Türkiye’nin hem bölgesinde hem de dünya genelinde çok güçlü hale geleceğini ifade ederek, “ 2015 seçimleri, siyasal hayatımızın en önemli seçimlerinden biri. Gerek başkanlık ve çözüm süreci, gerekse Anayasa bu seçim neticesinde oluşturulacak, meclisin çalışmalarıyla şekillenecek. Çözüm süreci yüzyılın en büyük projesidir. Bu süreç bölgede yaşayan insanların geçmişte ihmal edilen haklarının telafisini sağlayacak. Türkiye’nin güçlü yürümesi, geleceğine güvenle bakması için gereken huzuru ortaya koyacaktır. Günün şartları neyi gerektiriyorsa, zaten Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da söylediği gibi ‘Türkiye artık kabına sığmamaktadır.’ Dolayısıyla başkanlık ve liderlik sisteminin Türkiye’ye getirilmesi savunuyorum.” diye konuştu.

“MECLİSTE DE HER ZAMAN KAPIM AÇIK OLACAK”

Vatandaşın, “halkla iç içe, genç ve dürüst vekil istediğini” söyleyen Bülbül, Meclis'te genç ve dinamik milletvekillerinin de olması gerektiğini kaydederek, şunları söyledi: 

“Gelişen ve ilerleyen Türkiye'de gençlerin daha verimli olabileceğine inanıyorum. Tabi ki bunun yanında gelişen ve değişen ülkemizi idare edecek donanımlı ve bilgili genç vekillere ihtiyaç var. Artık genç insanların siyasette yer alması gerektiğini düşünüyorum. Ak Parti’nin vizyoner, yenilikçi ve dinamik yapısı bu anlamda bizlere umut veriyor. Ak Parti statükocu bir parti değildir. Her zaman yeniliği savunan ve bunu uygulayan bir parti olmuştur. Dünya lideri bir Türkiye’nin inşası için yenilik gereklidir. Yeni Türkiye ve Yeni Mardin’in oluşmasında görev yapacak kadroda yer almak istiyorum. Arkadaşınız, kardeşiniz, dostunuz ve hemşeriniz olarak, dinlerin ve dillerin diyarı olan güzel memleketim Mardin’i TBMM’de temsil etmek istiyorum. TBMM’de sizin hikmetli, güler yüzlü, kapısı her zaman açık bir kardeşinizi bulabilirsiniz. Biz kurucu genel başkanımız önderliğinde, hizmet için varız. Hangi aday olursa hayırlısı olur kanaatindeyim. Aday gösterilmesem de partim için çalışacağım. Yapı olarak hedefim için elimden geleni yaparım. Önce kendime inanıyorum. Bu süreçte kazanan inşallah Ak Parti olacak. Ben Midyatlı biri olarak Mardin’e hizmet etmeye gönül verdim. İnşallah bundan sonra da insanların gönlünde hizmet ehli bir vekil olarak yer ederim. Her şeyin hayırlısı olsun diliyorum” diye konuştu.

“SORUNLARI ÇÖZMEK, GELECEĞE ADIM ATMAK İSTİYORUZ”

İnsanlara ve insanlığa hizmet etmek için siyasete atıldığını dile getiren Bülbül, şöyle devam etti: 

“Şehrimde eksik bulduğum konularda daha aktif rol oynamak için siyasete girmeyi düşündüm. Makam ve mevki peşinde değilim. Asıl amacım memleketime faydalı olmaktır. Sorunlarını, sorunum olarak bildiğim Mardin’imize, daha iyi hizmet verebilmek ve sizlerin bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da her zaman kolaylıkla ulaşabileceğiniz temsilciniz olabilmek için, daha kalkınmış, daha huzurlu ve daha gelişmiş bir Mardin için, 7 Haziran'da hep birlikte, el ele, gönül gönüle, en yüksek oy oranıyla Mardin’imize büyük başarılar kazandırmak için aday adayı oldum. Ben Sezai Bülbül olarak Ak Parti saflarında bu kutlu yolculuk için, gece gündüz demeden çalışmaya talip oldum. Rabbim bu yolda beni mahcup etmesin. Amacım ilimizdeki sorunları çözmek, geleceğe adım atmak, ülkemizi büyütmek, memleketimizin dertlerine derman olmak ve bu konuda çözüm üretenlere katkıda bulunmaktır. Bu konuda da inşallah görev alırsam, insanları kandıranlardan olmayacağım. Bugün konuştuğunu yarın unutanlardan asla olmayacağım. Siyasetin konusu insandır ve insan eşrefi mahlukattır. Siyasetçinin sermayesi; samimiyeti, dürüstlüğü, sorumluluk sahibi olması ve önemlisi de ne olursa olsun adaletten ayrılmaması olmalıdır.”

“MARDİN’İ 2023’E HAZIRLAYACAĞIZ”

Şehrin dinamik yapısını takip etmek ve Mardin’i tüm ilçeleriyle 2023’e hazır etmek için mücadele edeceğini söyleyen Bülbül, konuşmasını şöyle tamamladı:

Değişen ve büyüyen Türkiye'de Mardin’in de hak ettiği yerini alacaktır. Hiç bir problem çözümsüz değildir. Yeter ki çözüm yolları aransın. Mardin’in dinlerin ve dillerin kenti olma özelliği, kültürü, herkesin görmesi gereken tarihi eserleri, herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken coğrafyasıyla bölgemizin en cazip illerinden biri olacağına yürekten inanıyorum. Bana göre önümüz açık ve aydınlık. Mardin’imizin  bütün bu zenginliklerini tüm Türkiye ve dünyaya tanıtmak bizim elimizdedir. 2023’e şehrimizi hazır etmek için mücadele edeceğiz. Bütün bunları birlikte takip edeceğiz.”

sezai-bulbul-mehmet-halis-is-midyat-mardin-akparti-aday-adayi.jpg

SEZAİ BÜLBÜL KİMDİR?

1968 yılında Midyat ilçesi Şenköy (Beldesi) doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Midyat’ta tamamladım. 1994 yılında Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. 1996 yılında öğretmen olarak devlet memurluğuna atandım. 1998 yılında Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yatırım ve Tesisler Bölümü’nde İnşaat Mühendisi kadrosunda çalışmaya başladım. 2011 yılında İl Özel İdaresi bünyesinde geçici görevlendirme ile görev yaptım. Son olarak Mardin Valiliği bünyesinde kurulan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nda Kontrol Mühendisi ve Kontrol Amiri orak görev yapmaktaydım.  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum