“Ankara’da bir insanlık suçu işlenmiştir”

“Ankara’da bir insanlık suçu işlenmiştir”

AK Parti Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan, Ankara'daki bombalı terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

AK Parti Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan, Ankara'daki patlamayla ilgili, “Demokratik hakkını kullanmak için alana gidenler, maalesef katlediliyorlar. Bu üzüntü erici ve elim bir hadisedir. Bu bir insanlık suçudur.” dedi. 

“DİYARBAKIR BOMBASIYLA NE AMAÇLANDIYSA ŞİMDİ DE O AMAÇLANDI”

AK Parti Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan, Ankara'daki bombalı terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ankara’da bir insanlık suçu işlendiğine dikkat çeken Güneştan, “Ankara’daki saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyorum. Bu bir insanlık suçudur. 2015 yılındayız ve insanlar toplu bir şekilde vahşice katlediliyor. Hangi uğurda katlediliyorlar, ne için katlediliyorlar? Bunu anlamak mümkün değil. Bu birileri tarafından kurgulanmış şeylerdir. Bu bombalar 7 Haziran seçimlerinden önce, 5 Haziran’da Diyarbakır’da da patlatıldı. Bunun seçime ne kadar etkisinin olduğu hepimizce biliniyor. Bu bomba da onunla aynı bomba. Yani amaçlanan şey, hedeflenen şey aynı. Dolayısıyla vatandaşımızın artık bir şekilde bu olayları yorumlaması lazım. Bu bombalar ne için patlıyor, kimler tarafından patlatılıyor. Demokratik bir hakkını kullanmak için alana gidiyorlar, ama maalesef katlediliyorlar. Bu üzüntü erici ve elim bir hadisedir. Patlamada ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Ateş düştüğü yeri yakıyor.” dedi.

“AK PARTİ VE ERDOĞAN’I ZAYIFLATMAK İÇİN BU BOMBALAR PATLATILIYOR”

Bombalı saldırıların amacının Müslüman Kürtleri Ak Parti’den ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan uzaklaştırmak olduğunu ileri süren Güneştan, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Ak Parti’nin bu bölgede zayıflaması bu bölgeyi ne hale getirdiği ortadadır. Bunu herkes görüyor. Bunu anlatmamıza gerek yok. Bu bölgede AK Parti olduğu müddetçe huzur olacak, ama AK Parti olmadığı müddetçe bu bölge böyle çalkantılı hale gelir. 7 Haziran’dan önceki dönemi hatırlayalım, ondan  sonraki dönemi hatırlayalım. Hiç uzağa gitmemize gerek yok, bu birileri tarafından planlı projeli bir şekilde yapılıyor, sırf AK Parti iktidarını zayıflatmak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı zayıflatmak için yapılan hareketler, eylemler, hamleler olduğu belli. Bu eylemi AK Parti yaptı demek abesle iştigaldir. AK Parti Türkiye’yi 13 yıldır yönetiyor ve bu bölgenin nereye geldiği ortada. Tayyip Erdoğan’ın ümmetçi kimliğini zedelemek için yapılan bir propagandadır, ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. Tayip Erdoğan ümmetçidir ve ümmetine bağlı bir liderdir. Bu bölgedeki Müslüman Kürtlerde  bunu çok iyi biliyorlar. Müslüman Kürtleri Erdoğan’dan ayırmanın yolu nedir? Ak Parti’yi katil göstermek, Erdoğan’ı katil göstermek. Kursa bakmasınlar buna ne Ak Parti müsaade edecek, ne Erdoğan müsaade edecek. Dolayısıyla bunlar beyhude çabalardır. Hiçbir sonuç vermez. Vatandaşımız da bunu görüyor.”

# Sizin Medya # Midyat

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.