Ali İhsan, Bakımdan Geçti

Ali İhsan, Bakımdan Geçti

Okulun Çehresi Okul İdaresi Ve Veli İşbirliği İle Tamamen Değişti...

A+A-

Midyat’ta, Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan Ali İhsan Kalmaz İlköğretim Okulu’nun çehresi okul idaresi ve veli işbirliği ile tamamen değişti.

Ali İhsan Kalmaz İlköğretim Okulu Müdürü Siraç Badur, Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Talay ve velilerin işbirliği ile okul tamamen onarımdan geçirilerek, eğitime hazır hale getirildi.

Tespit edilen çalışma programında, çevre düzenlemesi yapıldı, sınıflarda bulunan kapı, pencere, sıra ve masalar bakımdan geçirildi. iç ve dış duvarlar boyandı ve elektrik aksamının bakım ve onarımı gerçekleştirildi. Lavabolar öğrencilerin yaş seviyesine göre yeniden düzenlendi. Kullanılmayan iki boş oda dersliğe çevrildi. Teknoloji ve tasarım dersliği açıldı.

Ali İhsan Kalmaz İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Talay, okulun fiziki şartlarını iyileştirme çalışmalarının yeni eğitim ve öğretim dönemi başlamadan en kısa sürede bitirildiğini kaydetti. Ali İhsan Kalmaz İlköğretim Okulu’nun Midyat’ın eski okullarında birisi olduğunu hatırlatan Talay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu okul birçok devlet adamı ve vatanına milletine güzel hizmetler vermiş insanlar yetiştirmiş, yetiştirmeye de devam edecektir. Devlette devamlılığın esas olmasından dolayı devlete ve millete güzel hizmetler verecek evlatlarımızın yetişmesi için okullardaki fiziki şartları iyileştirerek, kaliteli eğitim verilmesine zemin hazırlamalıyız. Bu bakımdan bizlerde Okul Müdürümüz Sayın Siraç Badur’un da destekleriyle el birliği içinde okulumuzda bakım ve onarım çalışması yaptık”

Eğitimin ve eğitim kurumlarının sadece bireyin kendisi için değil, aynı zamanda toplum için de son derece önemli olduğuna dikkat çeken Talay, “Bir toplumun gelişmiş ve çağdaş ülkelerin seviyesine ulaşabilmesinin ilk koşulu eğitimdir. Eğitimsiz bir toplumun bu şansı yakalama imkânı yoktur” dedi.

"Öğrenciler için elimizden ne gelirse yapacağız" diyen Talay, “Kısıtlı imkânlarımızla yaptığımız iş çok zor ama oldukça zevkli. Biz, çocukların iyi ve temiz şartlarda eğitim görmesi için çaba sarf ediyoruz. Gönlümüz, öğrencilerin kötü bir ortamda, boyasız ve badanasız yerlerde eğitim görmesine elvermedi. Geleceğimiz olan çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almaları, hayata hazırlanmaları bizim en büyük hedefimiz ve idealimizdir. Geleceğin Türkiye'sinde yavrularımızın en iyi şartlarda eğitim alması bize yapılmış en iyi yatırımdır. İnşallah yavrularımız bu nezih ortamdan ziyadesiyle istifade ederler. Aslında yapmak istediğimiz çocuklarımız okullarını evleri gibi görmeleri ve o sıcaklığı hissetmelerini sağlamaya çalışmaktır” açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.