Aksöz’den erken atak ‘2014’de aday adayıyım’

Aksöz’den erken atak ‘2014’de aday adayıyım’

Mehmet Aksöz, Ak Parti’den Midyat Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı.

A+A-

2014 yerel seçimlerinde Midyat Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağına yönünde, geçtiğimiz haftalarda sinyal veren Mehmet Aksöz, aday adayı olduğunu gazetemiz aracılığı ile ilan etti.

Çevresinde sevilen ve Midyat’ın tanınmış simalarından olan Ak Partili Gelinkaya Belediye Başkanı Mehmet Aksöz, 2014 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Midyat Belediye Başkanlığı’na Ak Parti’den aday adayı olduğunu resmen açıkladı.

Uzun yıllardan bu yana üzerinde taşıdığı siyasi ve yerel yöneticilik anlayışıyla görev yaptığı Gelinkaya’lıların büyük takdirini kazanmış olmanın gururuyla Midyat Belediye Başkanlığı’na Ak Parti’den aday adaylığını açıklayan Mehmet Aksöz, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Halis İş’in söyleşi konuğu oldu.

Memleketine hizmet için başkanlığa talip olduğunu vurgulayan Aksöz, kişiliğine, Ak Parti’deki eski hizmet geçmişine, vizyon sahibi olmasına ve projelerine güvenerek bu yola çıktığını ve takdirin halktan aldığını anlattı.

Yılların kazandırdığı önemli tecrübe ve birikimleri Midyat’a yansıtmak ve halkının hizmetinde kullanmak niyetinde olduğunu söyleyen Aksöz, Türkiye’nin 2023 hedeflerine aktif, değer katan, güçlü bir Midyat’ı yaratmak için aday adayı olduğunu ifade ederek, projeleriyle, ekibiyle ve stratejik planlarıyla Midyat’ın ortak akıl kültürüne taze bir kan olmak istediklerini belirtti.

“HEVES İÇİN DEĞİL ŞEHRE HİZMET İÇİN ADAYIM”

Belediye başkanlığı adaylığı için inançlı, iddialı ve kararlı olduklarını kaydeden Aksöz, şöyle konuştu:

“Öncelikle mensubu olmaktan gurur duyduğum Ak Parti’li Söğütlü, Çavuşlu, Acırlı, Yolbaşı ve Şönköy belde belediye başkanlarının desteği ve halkımızın büyük çoğunluğunun takdiri ile Midyat Belediye Başkanlığı yönetimine talibim. Amacım koltuk sevdası değil, hizmettir. Şehrimize ve insanlarımıza hizmet için yola çıktık. Midyat’ı ismine layık hale getirmek için bu göreve talibim. Ben bir hevesle değil bir inanç, bir dava için şehre hizmet için adayım. Davamız daha iyiye ve daha güzele doğru olmak üzere; Midyat’ı ve bağlı tüm belde ve  köylerini her alanda 2023’e hazırlamak ve değiştirmek istiyoruz. Yaptığımız hizmetlerle Gelinkaya’daki hemşerilerimi hizmet üreten belediyecilik anlayışı ile tanıştırdık. Görevimiz süresince vatandaşlara hiçbir ayrım yapmaksızın hizmet götürdük. Çevre konusunda ciddi çalışmalar yaptık. Sadece Allaha inandık ve gece gündüz çalıştık. Şimdi de sırada Midyat için çalışmak var ve bu kadim şehrimizde yaşayan Süryani, Kürt, Türk, Yezidi ve Arap kardeşlerimize hizmet götürmek var”

“HİZMET GÖTÜRMEDİĞİMİZ ALAN KALMAYACAK”

Midyat’ın üzerinde taşıdığı vizyon ve misyonla Dünya’nın örnek şehirleri arasında olmayı hak ettiğini kaydeden Aksöz, “Benim hayalimdeki Midyat’ın sadece Türkiye’de değil Dünya’da örnek gösterilen kentler konumuna ulaşmış bir pozisyonda olması. Midyat’ın konjonktür yapısı, değerleri, üzerine aldığı tarihi mirası ile bunu zaten hak ediyor. Şayet partim ve kadirşinas Midyatlı hemşerilerimiz belediye başkanlığı görevini tarafıma ve ekibime takdir ederlerse o aşamadaki en temel hedefimiz hizmet götürmediğimiz alan, adım atmadığımız yerin kalmamış olması olacak. Belediyede görev almak zaten bir hizmet yarışıdır. Biz de bugün, bu hizmet yarışında, bizden öncekilerin yaptığı gibi bayrağı devralmak üzere bu kutsal göreve talip olduk” şeklinde konuştu.

mehmet-halis-is-_-mehmet-aksoz.jpg

“MİDYAT’A HİZMET VERMEK BİR ONURDUR”

20 yılı aşkın süredir siyasetin içinde olduğunu belirten Aksöz, iki dönemdir Belediye Başkanlığını yaptığı Gelinkaya Beldesi’ndeki çalışmaların kendisi ve ekibi için önemli bir referans olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Midyat’ın hizmet ağı ve yükü inanılmaz genişliyor. Böylesine geniş alana hizmet vermek onur verici olacaktır. Bunun için bilgi, birikim ve beceriye ihtiyaç olduğu kesindir. Kentin bütünü, ihtiyaçları ve çözüm yolları açısından hem şahsım hem de ekibim ile gerekli bilgi, birikim ve deneyime sahibiz. İki dönemdir belediye başkanı olarak görev yaptığım Gelinkaya’da gece ve gündüz hizmet üretme gayreti içerisinde olduk ve yaptığımız alt ve üst yapı, kültürel ve sosyal projeler ortadadır. Midyat’a da elimiz boş gelmeyeceğiz. Neler yapabileceğimizi göstereceğiz. Kültürel etkinlikler yapan, herkese spor yapma ve dinlenme alanı olanakları sağlayan, tüketici hakkına, kentli olma hakkına, çevre hakkına, gıda sağlığına duyarlılık gösteren, güvenli bir altyapısı olan bir belediyeye sahip şehir yapmaktır hedefimiz”

“HER ZAMAN AK PARTİ’YE HİZMET EDECEĞİM”

Şu anda Ak Parti’den Midyat Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu belirten Aksöz, aday olamazsa partinin gösterdiği adayı destekleyip arkasında duracağını söyledi. Aksöz, koltuk sevdalısı olmadığını, hizmet sevdalısı olduğunu, şu sözlerle dile getirdi:

“Bu işler nasip kısmet meselesi, aday olursam seçilmek ve sonrasında iyi hizmet verip halkımın aklında ve yüreğinde yer etmek için elimden geleni yaparım. Yok olamazsam önemli değil. Kimseye kızmam, küsmem. Partim kimi aday çıkarmışsa onu desteklerim. Halkımız oyuna sahip çıkacak, biz de birbirimize sahip çıkacağız. Hangi aday adayı kardeşimiz aday olursa arkasında dimdik duracağız. Ben kardeşiniz Mehmet Aksöz olarak diyorum ki; kim aday olursa olsun, son güne kadar yanında olacağım”

“DAHA GÜÇLÜ DEMOKRASİ İLE YÖNETİM SÖZÜ”

Belediye başkanında bulunması gereken birçok özelliğe sahip olduğunu ifade eden Aksöz, “Halk bir adayı belediye başkanı seçerken onda bazı özellikler ve vasıflar arar. Bu özelliklerin başında adalet duygusunun gelişmiş olması gerekir. Zira bir lider ve başkanın adalet duygusu gelişmiş olmalı, kendisine oy vermiş, vermemiş herkese eşit mesafede olup hizmet vermesi için. Ben kendimde gördüğüm vasıfları şöyle sıralayabilirim; Adalet duygusunun gelişmiş, dürüst, çalışkan, alçak gönüllü, bilgili ve tecrübeli, herkese saygılı, insanları seven, doğayı seven, çevreye duyarlı, ekip çalışmasına yatkın ve aile bağları kuvvetli olmak gibi” diye sıraladı.

Gençlere özel önem verdiğini ve gençliğin görüşlerini alma yoluna sık sık başvuracağını da sözlerine ekleyen Aksöz, bu kapsamda düşündüğü bazı fikir ve proje planlarını şöyle sıraladı:

“Çocuklar ve gençler için özgürleştirici, eşitsizlikleri giderici yaklaşımlar sergilemek, halkın hizmetkarı olmak, sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını destekleyerek, daha çok katılımla alınan kararları belediye meclisi vasıtasıyla uygulamaya geçirmek, insan haklarına saygılı, çevreye duyarlı, eşitsizlikleri gideren, güler yüzlü şeffaf, hızlı, halkçı vizyon sahibi bir belediyecilik anlayışını oturtmak”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
56 Yorum