Ak Parti’ye Dev Destek

Ak Parti’ye Dev Destek

Ak Parti Midyat Belediye Başkan adayı Şehmus Nasıroğlu’na merkez sağ desteği…

A+A-

Midyat’ta AK Parti'ye destek her geçen gün artıyor. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği AK Parti’ye katılımlar hız kesmeden devam ediyor. Adalet ve Kalkınma Partisi Midyat Belediye Başkan adayı Şehmus Nasıroğlu’na yıllardır Midyat’ta siyasete yön vermiş bir çok önemli isimden büyük destek geldi. 

Daha önce Saadet Partisi’nde siyaset yapmış SP eski İlçe Kurucu Başkanı Abdurrahim Acar, Av. Mehmet Emin Nehrozoğlu ve Eğitimci-Yazar Mehmet Yıldız, bir demokrasi bildirisi yayınlayarak 30 Mart seçimlerinde AK Parti’ye ve onun adayına destek vereceklerini açıkladılar. 

Abdurrahim Acar, AK Parti'ye katılmaları ile ilgili yaptığı açıklama da, “Türkiye on yıllarca sefaletle, iç çatışmalarla uğraştı. İnsanlar her türlü inanç, milliyet ve fikirden dolayı aşağılandı, yok sayıldı ve yok edilmeye çalışıldı. Türkiye yıllarca böyle yönetildi. İnsanlar Kürt olduğu için, dindar olduğu için, solcu olduğu için, Alevi olduğu için, Süryani olduğu için her türlü kötü muameleye maruz kaldı. İnsanlar ezildi, kutuplaştırıldı, çatıştırıldı. Ülkenin siyasi çehresi bu şekildeyken, dışarıda itibarı olmayan, ekonomisi IMF’ye bağlı bir üçüncü dünya ülkesiyken Al Parti’nin icraatları ile yaşanılabilir bir ülke haline geldi. On yılda darbelerle kesintiye uğratılan demokratikleşme süreci Ak Parti ile yeni bir ivme kazandı. Ülkede bir kalkınma, demokratikleşme, ve barış süreci geliştirildi. Ak Parti halkın yüz yıllık çileden sonra bulduğu çözümün adıdır. 12 yıldır halkın ısrarla yaptığı tercihin adıdır. Bugün başörtüsü yasayı kalmamıştır. Kuran Kursu ve İmam Hatip’ler üzerindeki baskılar kalmamıştır. Kürt halkı kimliği, dili üzerindeki inkar politikaları terk edilmiştir. Milli iradenin tercihiyle iktidara gelen Ak Parti hükümeti ahlaksız şantaj, iftira ve tehditlerle devrilmek istenmektedir. Bu kazanımların devam etmesi için 30 Mart’ta halkın iradesine sahip çıkması gerekiyor. Bundan dolayı hakkın hakim olması ve halkın menfaati için yıllarını siyasete adamı biz Saadet Partisi’nin eski Midyat ve belde teşkilatlarının kurucu kadroları ile Midyat’taki kanaat önderleri olarak şahsi hiçbir çıkar ve menfaat gözetmeksizin halkımızın yanında yer alıyoruz. Yaşanabilir bir Türkiye’nin ve yeni bir dünyanın inşası için milli iradenin temsilcisi olan ak Parti’ye ve Midyat Belediye Başkan adayı Şehmus Nasıroğlu’na sevenlerimizle birlikte destek verme kararı almış bulunuyoruz. Bu seçimde oylanacak olan şahıslar ve partiler değildir. Oylanacak olan istikrar veya istikrarsızlıktır. Halkımıza istikrarı seçerek Ak Parti’ye oy vermeleri çağrısında bulunuyoruz. Tercihimiz istikrar, tercihimiz huzur ve barışın devamı, tercihimiz Ak Parti, tercihimiz Recep Tayyip Erdoğan, tercihimiz Nasıroğlu” diye konuştu.

‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN VAR OLMA DAVASIDIR’

Daha sonra konuşan Ak Parti Midyat Belediye Başkan Adayı Şehmus Nasıroğlu ise, “Bu dava kişi davası değildir. Ne Recep Tayyip Erdoğan davasıdır, ne Şehmus Nasıroğlu davasıdır. Bu dava Türkiye Cumhuriyeti’nin var olma davasıdır. Bu dava için bize sahip çıkan ve çıkmaya çalışan, Ak Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a, bizlere ve Midyat’a sahip çıkmak isteyen bütün dostlara, arkadaşlara teşekkür ediyorum. Acar ailesine, Nehrozoğlu ailesine ve Yıldız ailesine bizlere verdikleri destek için  ve canı gönülden çok teşekkür ederim” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum