Ak Parti'ye Destek, Cemaate Eleştiri !

Ak Parti'ye Destek, Cemaate Eleştiri !

Midyat'taki STK'lar, 17 Aralık'ta yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna tepki gösterdi.

A+A-

Midyat’taki sivil toplum kuruluşları, Belediye Başkanlığı önündeki Atatürk Parkı’nda toplanarak 17 Aralık’ta başlayan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu tepki gösterip, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek açıklaması yaptı. 

Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilcisi Abdulhakim Şahin, “Unutulmamalıdır ki başa getirmekte, alaşağı etmekte halkın işidir. Başa gelmek isteyenler siyasi partilerini kurup siyasete girmeli, millet iradesini gayri meşru yollarla ele geçirmeye çalışmaktan vazgeçmelidirler” dedi. 

Aralarında Özgür Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen, Eğitim İlke-Sen, Büro Memur-Sen, Hizmet İş Sendikası,  Orman İş Sendikası, Bem Bir-Sen, Diyanet-Sen, Türk Diyanet Vakıf-Sen ve Din Bir-Sen gibi önemli referans merkezlerinin yanı sıra Azim-Der, Yol-Der, Umutla Yaşam Derneği, İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği, Haldeh Derneği ve Midyat-Der gibi STK’lar ortak basın açıklaması yaptı.

Sivil toplum kuruluşları adına açıklamayı Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilcisi Abdulhakim Şahin yaptı. Şahin, 17 Aralık tarihinde ‘yolsuzlukla mücadele’ adı altında başlatılan ve asıl amacı Türkiye’yi kaosa sürüklemek olan operasyonları protesto etmek amacıyla basın açıklamasını yaptıklarını söyledi. Son günlerde yaşananların bir yolsuzluk operasyonu olmadığını ileri süren Şahin, tüm dünyada sömürü düzeni kuran İsrail ve Amerika’nın Türkiye’yi hedef alan kuşatma operasyonu olduğunu savundu. 

‘28 ŞUBAT BENZERİ BİR DARBE’

Son dönemdeki rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarına da değinen Şahin, “Bu bir yolsuzluk operasyonu değildir, amaç askeri vesayetten yeni kurtulmuş olan Türkiye’yi yargı vesayetine sokmaktır. Biz burada toplanan Midyat’ın sivil toplum kuruluşları olarak hiçbir yolsuzluğu kabul etmiyoruz. Yapanları da alkışlamıyoruz. Yargı görevini yapmalıdır. Yolsuzluk yapan cezasını çekmelidir. Bizim karşı çıktığımız yargı karar vermeden yargısız infaz yapılmasıdır ve 28 Şubat benzeri bir darbeye kalkışılmasıdır. Buradan açıkça tekrar ediyoruz. Millet malına uzanan eller kesilmelidir. Bizler yolsuzluk yapanların en ağır şekilde cezalandırılmasını, yolsuzlukların üzerinin kapatılmamasını istiyoruz.” dedi.

‘STK’LAR ERDOĞAN’ SAHİP ÇIKACAK’

Midyat’taki Sivil Toplum Kuruluşları olarak bu oyuna gelmeyeceklerini açıklayan Şahin, “Yasaklanan ezanı serbest bırakan Menderes’e, 28 Şubat darbesiyle yıkılan Erbakan’a sahip çıktığımız gibi; Mısır’da zalim Sisi’ye karşı çıkan, Müslüman Kardeşlerin yanında yer alan, Suriye’de zalim Beşar Esat ve rejimine karşı, mazlum Suriye halkının yanında yer alan, İsrail’e haddini bildiren, Filistinli kardeşlerimizin yanında yer alan, Mili Birlik ve Kardeşlik Projesi ile Güneydoğu’da çözüm sürecini başlatan, başörtüsünü kamuda serbest hale getiren, imam hatip ve meslek liselerine katsayı adaletsizliğini kaldıran, Türkiye’ye dünya devletleri arasında itibar kazandıran Recep Tayyip Erdoğan’a da sahip çıkacaktır.” diye konuştu.

‘CEMAAT KÜRESEL OPERASYONA DESTEK VERİYOR’

İslami hizmetleri ve prestijli faaliyetleriyle milletten takdir gören cemaatin, Türkiye’yi hedef alan küresel operasyona destek verdiğini söyleyen Şahin, şunları ifade etti:
“Son günlerde yaşadığımız olaylar göstermektedir ki, İslami hizmetleri ve prestijli faaliyetleriyle milletten takdir gören bir cemaat, Türkiye’yi hedef alan küresel operasyona bilerek destek vermektedir. Bütün İslam âleminin dua ettiği kişilere beddua etmektedir.Sahip oldukları tüm medya ve diğer kuruluşlarla İsrail ve Amerika’ya destek vermektedir. Adeta ülkeye ve huzura topyekûn savaş açmaktadır. Ve böylece maalesef ülkede yeni vesayetler tesis etmeye çalışmaktadır. Yaptıkları bu hareketlerle cemaati yalnızlaştırmakta ve dışlanmasına sebep olmaktadırlar. Cemaat içerisinde hakka ve halka samimiyetle hizmet eden kardeşlerimizin bulunduğuna inanıyoruz. Bu kardeşlerimize sesleniyoruz. Lütfen duruşunuzu ve durduğunuz yeri gözden geçiriniz. Bilmeden bu kirli oyuna alet olan kardeşlerimizi tövbe etmeye ve milletimizden özür dilemeye davet ediyoruz.”

foto-galeri-icon.png

‘MİLLET BU OYUNU BOZACAKTIR’

Ülkeyi küresel güçlere peşkeş çekmeye kimsenin gücü yetmeyeceğini dile getiren Şahin, şu ifadelere yer verdi:

“Midyatlı Sivil Toplum Kuruluşları olarak diyoruz ki, Hükümet-Cemaat çatışmasını fırsat bilip bundan menfaat uman dâhili ve harici güçlerin beklentilerini boşa çıkarma vaktidir. Bu ülkeyi kutuplara ve kamplara bölmekle, çözüm sürecini sabote etmekle, milli iradeyi yok etmeye ve ülkeyi küresel güçlere peşkeş çekmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Millet her zaman yaptığı gibi bu oyunu da bozacaktır. Vakit büyük, güçlü ve bölgesinde lider Türkiye ideali için yeniden kucaklaşma vaktidir. Vakit kardeşlik vaktidir. Vakit oyunları bozma vaktidir. Bizler Midyatlı sivil toplum kuruluşları olarak bu yolda tüm gücümüzle mücadele edeceğimizi ilan ediyoruz. Milletimizin de hakkın ve hakikatin takipçisi olacağına, kendisini ve ülkesini hedef alan küresel operasyonu bozguna uğratacağına, üzerine düşen görevi yerine getireceğine inanıyoruz.”

Yaklaşık 100 kişilik grup basın açıklamasının ardından parktan sessizce ayrıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum