Ak Parti’nin Midyat Hedeflerini Konuştuk...

Ak Parti’nin Midyat Hedeflerini Konuştuk...

AK Parti Midyat Başkanı Hüseyin Çelebi ile Röportaj

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Midyat’taki Kongresi’nin ardından İlçe Başkanı Seçilen İnşaat Mühendisi Hüseyin Çelebi ilk özel röportajını Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Halis İş’e verdi.

Yönelttiğimiz her sorumuza içtenlikle ve samimiyetle cevaplayan Başkan Hüseyin Çelebi, eğitimden sağlığa, turizmden yatırımlara, kentsel sorun ve teşkilat çalışmalarına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

‘MÜCADELEMİZ; BİR ŞAN, ŞÖHRET, MAKAM VE MEVKİ MÜCADELESİ DEĞİLDİR’

Hizmet sloganıyla Midyat’taki görevi devraldıklarını ve bu amaçla Midyat’ın modern ve örnek bir şehir haline getirilmesi için çaba harcayacaklarını kaydeden Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Hüseyin Çelebi, “AK Parti 2001’de Türkiye’nin bahtı ak olsun diye yola çıkmıştır. Bu amaçla yola çıkanların omuzlarında ağır bir yük, yüreğinde sönmeyen bir sevda vardı. Vatan sevdası, millet sevdası, Türkiye sevdası vardı. O gün Sayın Genel Başkanımız, ‘Bizim mücadelemiz, bir şan, şöhret, makam ve mevki mücadelesi değildir. Bizim mücadelemiz, milletimizin hak arama mücadelesidir. Bunun için mübarek bir mücadeledir’ diyordu. İşte Türkiye’yi muktedir ve müreffeh bir ülke konumuna taşıyan bu gayretti, bu inançtı. Bu inançla Türkiye, kısa süre içinde dünyanın en itibarlı, adından en çok söz edilen ülkesi oldu. Türkiye, devletiyle ve milletiyle alnı ak, başı dik bir ülke haline geldi. Bizde şuan bu ivmeyi Midyat nezdinde daha da yukarılara taşımanın gayreti içindeyiz” dedi.

BAŞARI MERDİVENLERİ ELLERİ CEBİNDE TIRMANILMAZ’

Siyasetin halka hizmet için bir araç olduğunu belirten Çelebi, birlik ve beraberlik içerisinden Midyat’a hizmet için çalışacaklarını belirterek, “Birlik ve beraberlik çok önemli, birlikten güç doğar. İyi biliyoruz ki, hiç kimse, başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır. Şehrimizin hak ettiği yatırımları alabilmesi için ellerimizi ceplerimizden çıkararak gelişme basamaklarını tırmanmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Bu sebeple arkadaşlarımız bizleri bu onurlu vazifeyi yapmak için görevlendirdi. Oluşturduğumuz kadro, ekip ruhuyla çalışmayı seven bir oluşum. Vatanını, milletini seven, hizmet etmek isteyen, özgürlük ve demokrasiden yana, haktan ve adaletten yana insanlar bir arada. Ekibimizdekilerin kimisi zekâsıyla, kimisi çalışmasıyla, kimisi de yeteneğiyle, azim ve cesaretiyle ön plana çıkıyor. Bu da tam bir ekip çalışmasını ortaya koyuyor.” diye konuştu.

‘10 BİNİN ÜZERİNDE ÜYEMİZ BULUNUYOR’

AK Parti’nin kendilerine oy versin veya vermesin her çeşit partili insanları kucakladığını söyleyen Çelebi, teşkilata yeni bir ivme kazandırdıklarını kaydederek, “Şuanda teşkilatımızın 10 binin üzerinde üyesi bulunuyor. Bu bağlılık, ilgi ve alaka dürüst ve doğru bir siyasetin yürütüldüğünü bize ispatlıyor. Bugünün siyasileri olarak bizler, devraldığımız sorumluluğun bilinci içerisinde Midyat için canla başla çalışıp, yeni hizmetler getirmenin gayreti ve azmi içerisindeyiz” açıklamasında bulundu.

‘KAPIMIZDAN Bir KİŞİYİ BİLE UMUTSUZ GÖNDERMEYECEĞİZ’

Seçimden seçime vatandaşı ziyaret eden bir teşkilat anlayışında olmadıklarını vurgulayan Çelebi, şöyle konuştu:

“Yaşamım süresince bulunduğum her ortamda Midyat için çalıştım. Ulaşabildiğim ve gücümün yettiği her noktada Midyat’ın bir adım ileri gitmesi için uğraştım. Bundan sonraki günlerimde de aynı heyecanla Midyat ve Midyatlılar için her seviyede mücadele edeceğim. Bu yolda halkımın desteğini arkamda hissetmek, yalnız yürümediğimi bilmek, bana güç veriyor, güven veriyor, enerji veriyor. Eğer kapımdan bir kişi bile umutsuz ve çare varken çaresiz dönerse, eğer bana ulaşan bir tek hemşerimin bile hakkını aramazsam, eğer hizmetinde olduğum hemşerilerimden birine dahi siyasi görüşünü sorarsam o zaman herkes beni eleştirebilir. Ben, ne vatandaşlarımız arasında, ne de partililerimiz arasında ayırımcılık yapmam, yapmayacağımdan da emin olabilirsiniz. Bu topraklar dinleri ve dilleri farklı insanların binlerce yıldır barış ve huzur içinde yaşadığı yerler ve biz de böyle yoğrulduk; birlik, beraberlik ve kardeşlik bizim şiarımızdır.”

‘PROBLEMLERİ BİREBİR BİLİYORUM, ÇÖZÜMÜ İÇİN UĞRAŞIYORUZ’

Başkan Hüseyin Çelebi, açıklamasında ayrıca yapılması öncelikli olan yatırımları şu şekilde sıraladı:

“Midyat benim doyduğum şehir. Midyat’ı tanıyor ve sorunlarını yakından biliyorum. Problemleri birebir yaşıyor ve biliyor, çözümlerini de biliyorum. Yaşadığımız şehri tarihteki hak ettiği konuma getirmek için gece gündüz demeden tüm gücümüzle çalışıyoruz. Seçildiğimiz günden bu yana ekibimle birlikte sorunları tespit edip, çözümler konusunda çalışmalar yapmak ve sorunun değil çözümün bir parçası olmak için gayret gösteriyoruz. Öncelikle teşkilatımız bünyesinde komisyonlar kurup yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşlarımıza ulaşmayı planlıyoruz. Bu şekilde fikirleri olan, sıkıntısı ve talebi olan vatandaşlara bizler bire bir ulaşmış olacağız. Taleplerin karşılanması veya sorunların gideilmesi konusunda da halkın menfaatleri bizim için öncelikli olacaktır. Bunun yanında şehrimiz veya ülkemiz ile ilgili fikeri ve projeleri olan insanlara da kapımız her zaman açık olacaktır. Yerel yönetimler, kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla diyalog halinde olup sorun ve taleplerin karşılanması noktasında bir köprü vazifesini görüp hizmetlerin bürokrasiye takılmadan zamanında ve hızlı yürütülmesini sağlayacağız. Midyat’ın öncelikli ihtiyaçları arasında yer alan Kültür Merkezi’nin yapılması konusunda girişimlerimizi yapıyoruz. Bunun yanı sıra eski devlet hastanemize ait binanın da ağız ve diş sağlığı merkezi olması için teklifimizi sunacağız. Midyat’ın inanç, tarih ve kültür merkezi olması, yerelde yetişen üzüm ve acur gibi ürünler ile ilgili festivallerin düzenlenmesi için girişimlerimiz devam ediyor. Elektriklerin sık sık kesilmesini önlemek için güçlendirme çalışmasının yapılması ve kent merkezindeki elektrik şebekesinin yer altına indirilmesi için en kısa zamanda projelendirme çalışmalarına başlayıp, yatırım programına dahi edilmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sit alanı bölgesinde bulunan betonarme binaların yıkılması veya  restorasyonunun yapılması için kentsel dönüşüm programının biran önce başlatmamız gerekiyor. Şehrimiz büyüyor. Bu sebeple yeni okullara ihtiyaç duyuluyor. Çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerini daha iyi şartlarda alabilmesi için  ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni okulların yapılması için ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte raporlarımızı hazırlıyoruz.”

‘YAPILANLAR YETERLİ DEĞİL’

Hükümetin Midyat’taki temsilcileri olduklarını vurgulayan Başkan Çelebi, konuşması şu sözlerle tamamladı:

 “Köylerinin yolları yapılmış; dün köyün ortasından akan su, bugün evlerin çeşmelerinden akıyor; kanalizasyonlar yapılmaya gayret ediliyor. En ücra köşeye kadar telefonlar çalışıyor, baz istasyonları kurulmuş. Şehir bu anlamda her geçen gün büyük bir gelişme gösteriyor. Ama yeterli mi? Tabiî ki hayır! Çok çok daha iyiye, doğruya, güzele ulaşmamız lazım. Bunun için bir siyasetçi olarak bizim üzerimizde çok büyük sorumluluklar var. İnşallah siyaset üretmeye, halkımızın yanında olmaya devam edip gayretlerimizi en üst seviyede göstereceğiz. Midyat’ımızın ve Midyatlı gençlerimizin, yavrularımızın geleceği çok parlak diye düşünüyorum. Gelecekte ki gençlerimizin, bizden çok daha güzel yarınları yaşayacağını ümit ediyorum. En büyük dileğim de hemşerilerimizin, parti anlayışını bir kenara bırakıp birbirlerine kenetlenerek, birlik ve beraberlik içerisinde Midyat’ımızı, ülkemizi iyi bir geleceğe taşımaktır. Bütün arzum budur. Midyat için bugüne kadar hizmet eden, Midyat’ta taş üstüne taş koyan, Midyat için bir çivi çakan, Midyat sevdalılarına teşekkürlerimi sunuyorum, aramızda olmayanları da şükranla, minnetle, rahmetle anıyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum