Ak Parti Kongresi’nde Hüseyin Çelebi Fark Attı!

Ak Parti Kongresi’nde Hüseyin Çelebi Fark Attı!

Kıran Kırana Geçen Seçim Yarışını Hüseyin Çelebi Kazandı...

A+A-

AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı seçiminin galibi halen ilçe başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Çelebi oldu.

Kıran Kıran’a geçen kongrede 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, il genel meclis üyeleri, köy muhtarları ve bölgenin saygın kanaat önderlerinin destek verdiği Hüseyin Çelebi, delegelerden 222'sinin oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

Görkemli bir törenle gerçekleşen AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı’nın 4. Olağan Kongresi iki adayın yarışına sahne oldu. Kongrede yapılan seçim sonrası 312 geçerli oyun 222’sini alan Hüseyin Çelebi açık bir farklı ilçe başkanı seçildi.

Kocatepe İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda yapılan Ak Parti Merkez Midyat İlçe’sinin 4’ncü olağan kongresine katılım oldukça yüksek oldu.

Kongreye Ak Parti Mardin Milletvekilleri Muammer Güler, Abdurrahim Akdağ ve Gönül Bekin Şahkulubey ile 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, il yönetimi, il kadın ve gençlik kolları yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Her kongre döneminde olduğu gibi bu kongrede de karşı karşıya gelen iki grubun üyeleri oylama öncesi yaptıkları kulis çalışması dikkat çekiciydi. İkili, üçlü ve daha fazla gruplar halinde ayaküstü süreci değerlendiren her iki gruba ait üyelerin seçime çok sıkı çalıştıkları gözlerden kaçmadı.

DİVAN SEÇİMİ YAPILDI
Açılış ve yoklamanın yapılması ile divan başkanlığı oylaması tamamlandı. Divan başkanlığına İsmail Bilen, yardımcılıklarına Halil Kahraman ve Mukaddes Ensari seçildi. Divan başkanlığı seçiminden sonra faaliyet raporu okunarak oylamaya sunuldu. Yapılan oylamada teşkilatın 3 yıllık faaliyetleri oy çokluğuyla kabul edildi.

KONGREDE 2 ADAY YARIŞTI
Geniş güvenlik önlemleri altında yapılan kongrede halen başkanlık görevini yürüten Hüseyin Çelebi’nin listesi ile 12 Haziran 2011 genel seçimlerde Ak Parti’den 5’nci Sıra Mardin Milletvekili Adayı olan Edip Demirdağ’ın oluşturduğu liste yarıştı. Yapılan genel kurul toplantısında adaylar Hüseyin Çelebi ve Edip Demirdağ kürsüye çıkarak seçildikleri takdirde yapacakları hizmetleri anlattı.

ADAYLARA BAŞARILAR
Kongrede konuşan Ak Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, “Yapılan kongremizin Midyat’a hayırlı olmasını diliyorum. Bu gün burada yarışan iki adayımıza da başarılar diliyorum” dedi.

ADAYLAR KONUŞTU
Aday Listelerinin Divan başkanlığına verilip okunmasından sonra her iki adaya 5'er dakika söz hakkı verildi. Kongrede ilk konuşmayı yapan başkan adaylarından Hüseyin Çelebi, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, “Türkiye eski Türkiye değil, Mardin eski Mardin değil, Midyat eski Midyat değil. Ülkemiz artık gücünü milletten alan bir ülkedir. Hakka hizmetin hakka hizmet olduğunu benimseyen bir yönetimiz. Bizim anlayışımız kavga üzerine değil gönül kazanma üzerinedir. Midyat’a hizmet etme anlayışıyla çalışıyoruz. Bundan sonra da gençlik kollarım ve kadın kollarımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün yeniden ben ve ekibim teşkilatlarımızın desteğini alarak hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Birlikte başardık birlikte başaracağız” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Edip Demirdağ ise, Ak Parti İlçe Başkanlığı’na talip olduğunu belirterek, “Biz hiçbir zaman milletin efendisi değil, adeta hizmetkârı olarak çalıştık. Hiçbir zaman aile partisi olmadık. Bunun en güzel kanıtı seçkin delegelerimizin çeşitliliğidir.” dedi.

sizinmedya_foto-galeri.jpg

EZİCİ BİR FARKLA YENİDEN BAŞKAN
Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Kıran kırana geçen kongrede kayıtlı 401 delegeden 314'ü sandık başına gitti. Saat 17.00’de sandıkların kapanmasının ardından oy sayımına geçildi. Yaklaşık bir saat süren tasnifin ardından, Seçim Sandık Kurulu Başkanı Yusuf Kaplan sonuçları açıkladı. Seçimde 2 oy geçersiz sayılırken, adaylardan Hüseyin Çelebi 222 oy alarak partinin Midyat İlçe başkanı seçildi. Edip Demirdağ ise 91 oyda kaldı. Kongrede 30 kişilik yönetim kurulu üyesi ve 127 il delegesi seçildi.

‘KOLTUKLAR HİZMET MAKAMIDIR’
Oy sayımının ardından ezici bir farkla tekrar başkan olan Hüseyin Çelebi, yaptığı açıklamada, “Çalıştık ve başardık” dedi. Çelebi, “Bugün Demokratik şölen havası içerisinde seçimlerimizi yaptık. Bu saatten sonra seçim bitmiştir, birlikte el ele verip çalışma zamanıdır. Amacımız kırmak değil güzel olanı imar ederek daha da güzelleştirmek. Hep birlikte omuz omuza mücadele edeceğiz. Bu koltuklar işgal makamı değildir, hizmet makamıdır. Bu bir aile seçimiydi. Ailemiz seçim yaptı. Üyelerin hepsi ile kardeşiz. Bugün kazanan ya da kaybeden yok. Kazanan ben değil Ak Parti olmuştur. Genel kurulumuzun ilçemize, hayırlı olmasını diliyorum. Kazananın Midyat olmasını temenni ediyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı. Hüseyin Çelebi tebrikleri kabul ettikten sonra salondan ayrıldı.

YENİ YÖNETİM SEÇİLDİ
Hüseyin Çelebi başkanlığındaki yeni yönetim kurulu listesi şöyle; Tevfik İleri, Masum Yarış, Niyazi Atalay, Süleyman Kutlu, Hasan Özmen, Şehmus Arslan, Bedia Selimoğlu, Mehmet Veysi Seven, Vahap Alma, Halil Yıldız, Veysi Pekacar, Neşenur Kızılbulut, M. Fazıl Gökalp, Aydın  Akıncı,  Bülent Şimşek, Abdullah Taş, Aydın Gümüş, Selahattin Sevimli, Avni Altunkaya, M. Sait Turgut, Emine Noyan, Ali Sağlam, İbrahim Tural, Abdulvahap Arpağ, Remziye İşcan, Ferdi Aslan, Mehmet Nur Temiz, Veysi Önen ve Mehmet Diyap Çiçek.

 

Önceki ve Sonraki Haberler