Ağırman ailesi saflarını belirledi !

Ağırman ailesi saflarını belirledi !

Midyatlı kanaat önderi Seyfettin Ağırman, dostları, sevenleri ve akrabaları ile birlikte Saadet Partisi’ne katıldı.

A+A-

Yaklaşan yerel seçimleri öncesinde saflarını belirmek isteyen Sivrice, Beyazsu ve Yemişli  köyünde yaşayan Şemikan aşiretinin bir kolu olan Ağırman ailesi, Saadet Partisi’ni destekleme kararı aldı. 

Aslen Midyat’a bağlı Sivrice (Dalin) Köyü’nden olan kanat önderi Seyfettin Ağırman, dostları, sevenleri ve akrabaları ile birlikte 30 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi (SP) Midyat Belediye Başkan adayı Veysi Şahin’i destekleme kararı aldıklarını söyledi. 

Kalabalık bir grupla Aziz Önen Lisesi karşısında bulunan yazıhanesinden Seyfettin Güneştan Caddesi’nde bulunan Saadet Partisi’nin seçim ofisine kadar yürüyen Ağırman, burada partililerin tezahüratları ve sevgi gösterileriyle karşılandı. 

‘BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE GÜÇ KATTINIZ’

Partiye katılım nedeniyle seçim bürosunda düzenlenen törende konuşan eski Mardin Milletvekili Muzaffer Arıkan, “Seyfettin Ağırman’ın ve onunla birlikte teşrif eden Sivrice köylüsünü, Beyazsu köylüsünü çok yakinen bilen ve tanıyan birisiyim. Uzun yıllardır Seyfettin Ağırman ile birlikte siyaset yaptım. Bu vesileyle kendisini yakinen tanırım. Milliyetçi ve sevgi dolu bir insan. Her zaman için doğrunun yanında yer almış, birlik ve beraberliği önemsemiş bir arkadaşımızdır. Kendisini ve onunla birlikte teşrif eden arkadaşları kutluyoruz. Sivrice Köyü muhtarını da bizimle birlikte bu oluşumda yer aldığı için kutluyorum. Sizler doğrunun yanında yer aldınız, sizler güzelin yanında yer aldınız. Sizler birlik ve beraberliğimize güç kattınız. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu çok önemli bir dava Midyat’ın davasıdır. Doğduğumuz, büyüdüğümüz, yaşadığımız ve çocuklarımızın yaşayacağı bir ilçemiz. Bu ilçemizin güzelliği, birlik ve beraberliği için bir aradayız. Hepinizi kutluyorum.” dedi.

‘AYNI YOLU YÜRÜMEK BİR GURURDUR’

Seyfettin Ağırman’ın da katılımıyla SP’nin Midyat’ta gücüne güç kattığını belirten 21. Dönem Mardin Milletvekili ve Midyat Belediye Başkan adayı Veysi Şahin ise şöyle konuştu:

“Seyfettin Ağırman’ın bizimle birlikte aynı yolu yürümesi bizim için bir gururdur. Değerli hemşerilerim, bugün Midyat yine tarihi bir gününü yaşıyor. Baba dostlarımız olan çok değerli Ağırman ailesi ve değerli dostları bizlere iltihak ederek büyük güç  ve destek verdiler. Allah hepsinden razı olsun. Hepinizin huzurunda şunu söylemek istiyorum, Allah’ın izniyle eğer başkan seçilirsem Midyat’ta yapılacak hizmetlerin aynısı Sivrice, Beyazsu, Budaklı ve diğer tüm köylerimiz ve beldelerimizde de yapılacağız. Bunun sözünü veriyorum.” 

foto-galeri-icon.png

‘DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ’

Seyfettin Ağırman da, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin (SP) yanında olacaklarını belirterek, “’Biz tüm gücümüzle, dostlarımızla ve akrabalarımızla beraber Veysi Şahin kardeşimizin arkasındayız” diye konuştu. 

Tören sonunda Seyfettin Ağırman’a, İlçe Başkanı Abdullah Çelik tarafından parti rozeti takıldı.

Saadet Partisi Seçim ofisinde düzenlenen törene; eski Mardin Milletvekili Muzaffer Arıkan, Midyat SP Belediye Başkan adayı Veysi Şahin,  SP Midyat İlçe Başkanı Abdullah Çelik, kanaat önderi Seyfettin Ağırman ve çok sayıda partili katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler