Adliye Çalışanları Düğünde Buluştu

Adliye Çalışanları Düğünde Buluştu

Akalan ailesinin kızı Tuba Akalan ile Nayır ailesinin oğlu Mehmet Nayır, görkemli bir düğünle hayatını birleştirdi.

A+A-

Midyat Adliyesi’nde Zabıt Katibi olarak görev yapan Mehmet Nayır, Akalan ailesinin güzel kızları Tuba Akalan ile hayatını birleştirdi.

Görkemli bir düğün merasimi ile dünya evine giren çift, akrabaları ve arkadaşları ile beraber güzel bir gece geçirerek, hayatlarının dönüm noktası olan evliliğe güzel bir başlangıç yaptı.

Midyat’ın tanınmış ailelerinden Mithat ve Methiye Nayır çiftinin yakışıklı oğlu Mehmet Nayır ile Zeyni ve Ayşe Akalan çiftinin şeker kızları Tuba Akalan, muhteşem bir törenle hayatlarını birleştirerek, evliler kervanına katıldı.

Midyat Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sezgin Güverçin, bir dönem Midyat’ta görev yapan Cumhuriyet Savcısı Selim Uzun ve Hakim Ahmet Köse, yargıçlar, cumhuriyet savcıları, adliye çalışanları, gelin ve damadın yakınları 5 yıldızlı turistik Matiat Otel’de gerçekleştirilen düğün törenin de hazır bulunarak yeni çiftin mutluluklarına ortak oldular.

Olağanüstü uzunlukta bir konvoyla baba evinden alınan gelin, damatla birlikte düğün salonuna getirilirken, kornalar eşliğinde kent merkezinde tur atıldı. Ardından alkışlar eşliğinde nikâhın kıyılacağı düğün salonuna giren gelin ve damat ilk dansını yaptı. Çiftin yerlerine almasıyla nikâh töreni de başladı.

BAŞSAVCI, NİKAH ŞAHİTLİĞİ YAPTI
Çiftin nikâhı Midyat Nüfus Müdürü Nuri Bulut tarafından kıyıldı. Damadın nikâh şahitliğini Midyat Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, gelinin nikah şahitliğini ise dayısı İbrahim Enes yaptı. Bir ömür birlikte yaşam için evet diyen çiftin kıyılan nikahının ardından Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, çiftin evlilik cüzdanını gelin Tuba Akalan’a verdi.

Nikah töreninde konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, genç çifte nikahın hayırlı olması dileğinde bulundu. Küçükyumuk, “Genç çiftin nikahında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu gecede genç çiftimizi yalnız bırakmayan siz konuklara da ayrıca teşekkür ediyorum. Yaklaşık 1,5 yıldan bu yana Mehmet kardeşimizle birlikte  çalışıyoruz. Onun bizdeki izlenimi dürüst ve çalışkan olması, güleryüzlü ve pozitif enerjisiye sahip olmasıdır. Bu anlamda gelinimizin çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar ve huzur dolu bir hayat diliyorum.” diye konuştu.

Damat Mehmet Nayır da, mutlu bir yuvanın temelleri atılırken, düğününe gelen meslektaşları ve misafirlere, dostluğun ve arkadaşlığın en güzel örneğini gösterdiklerini belirterek, “Beni duygulandırdılar. Hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Nikâhtan sonra mahalli sanatçıların söylediği şarkılarla eğlenceli saatler geçiren davetliler gönüllerince eğlenip, halay çekti.Genç çift düğünde arkadaşları ile eğlenerek, gece boyunca dans ettiler.

Düğünde damat ve gelinin yakınları, halay çeken davetlilerin üzerine dolarlar yağdırdı. Atılan dolarları toplamak için görevlendirilenler ile yere düşen paraları almak isteyen çocuklar arasında zaman zaman tartışma çıktı. Gecenin ilerleyen saatlerinde genç çift, nikâh pastasını keserek birbirlerine ikram etti. Daha sonra takı törenine geçildi. Gençleri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan yakınları, çifte para ve altın takarak katkıda bulundular.

Genç çiftin bu mutlu gününde özel olarak düğüne gelen yakınları çiftin mutluluğuna mutluluk kattılar. Düğüne gelen davetliler, gelin ve damat ile bol bol hatıra resmi çektirip bu düğünün muhteşemliğini yakın tanıdıklarına anlatmak için gayret gösterdiler.

MUTLULUKLAR DİLERİZ...

SİZİN MEDYA.COM Ailesi olarak bizlerde bu güzel, saygı değer ve mütevazı çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Her anlamda mutluluklarına ortak olmanın ve bu anı paylaşmanın coşkusunu yakından hissettiğimizi ve onların mutluluklarının ve bu güzel günde yanlarında olmanın gururu ve onurunu bir kez daha yaşıyor bir kez daha mutluluklar diliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler