Adaylığı Heyecan Yarattı!

Adaylığı Heyecan Yarattı!

Midyat Belediye Başkan aday adayı Mehmet Taşkın Doğan’ın bu çıkışı farklı çevrelerde heyecan yarattı.

A+A-

2014’ün Mart ayında yapılacak yerel seçimler için geri sayım sürerken heyecan da artıyor. Tarih, kültür ve inanç şehri Midyat’ta seçim atmosferi giderek hareketleniyor.  
 
Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (Ak Parti) Midyat Belediye Başkan Aday Adayı olan Midyatlı İşadamı Mehmet Taşkın Doğan’ın bu çıkışı Midyat’taki farklı çevrelerde heyecan yarattı. Turizm ve İnşaat sektöründeki başarılı çalışmalarıyla tanınan Doğan, bilgi, birikim, deneyim ve önemli projelerini Midyat’a kazandırmak için aday olduğunu söyledi. Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdikten sonra kendi işini kuran ve kısa sürede önemli başarılara imza atan Doğan, aday adaylığı ile ilgili Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Halis İş’e önemli bilgiler verdi.
 
“MİDYAT’IN SİYASETİNE GENÇLER YÖN VERECEK”

Günü kurtarmak mantığı yerine, geleceği sağlam temeller üzerine inşa etmenin zamanının geldiğini ifade eden Midyat Belediye Başkan Aday Adayı, “Büyük bir tarihe, kültüre ve doğaya sahip olduğumuz Midyat’ı Midyat yapan değerleri koruyarak, yaşatarak marka bir ilçe olmanın gururunu hep birlikte yaşamanın zamanı geldi. Tarihi, çok kültürlü yapısı, renkliliği, benzerlikleri ve farklılıklarıyla yani eşsiz zenginlikleriyle Midyat kalkınmanın ve refahın öncüsü olmaya adaydır. Yepyeni bir anlayış, gerçekçi program ve projelerle bu büyük potansiyeli harekete geçirmek ve Midyat’ı hak ettiği noktaya taşımak için adayım. Genç ve dinamik yapımla bu kutsal göreve talip oluyorum. Allah nasip ederse önümüzdeki 5 yıllık dönemde memleketime hizmet etmek istiyorum. İlçemizin sorunlarını, sıkıntılarını Midyat’ın bir evladı olarak çok iyi biliyorum. Bu hizmet yarışında diğer aday adayı olan diğer eğitimli genç arkadaşlarımı rakip olarak değil ilçemizin gelişip büyümesine katkı sağlayacak, Ak Parti’nin yükselişine yön verecek siyasiler olarak görüyorum ve kendilerine başarılar diliyorum. Şunu gördük ki artık Midyat’ın siyasetine gençler yön verecek. Cenab-ı Allah çıktığımız bu hayırlı yolda bizleri utandırması.” diye konuştu.
 
“MİDYAT’IN ÖNÜNÜ HEP BİRLİKTE AÇACAĞIZ”

“Siyaset ve hizmet aşkı fedakârlık isteyen işlerdir ve ben de gecemi gündüzüme katarak, hizmet için yola çıktım” diyen Doğan, şunları dile getirdi:

“Midyat’a yeni bir soluk, yeni bir heyecanla hizmet edeceğimiz bu yolda, halkımızla birlikte olmanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyorum. Bizim istediğimiz Midyat ilçesini yaşanabilir, modern bir ilçe haline getirmek, halka hizmetkâr olmaktır. Biz millete hizmetkârlık felsefesi taşıyan bir yere gelmekten ancak onur duyarız. Âşık olduğum şehre hizmet verebileceğime inandığım için aday oldum. Bu topraklara bir borcumuz var, bunu da Allah nasip ederse, Midyat Belediye Başkanı seçilmem halinde çalışarak ödemek istiyorum. Halkımızla birlikte katılımcı ve hesap veren bir yönetim modelini ele ele gönül gönüle Midyat’a yerleştirerek aydınlık yarınlar için memleketimizin önünü hep birlikte açacağımıza inanıyorum.”
 
“BEYTÜLMAL’E SAHİP ÇIKACAĞIZ” 
 
Belediyecilikte ‘önce insan’ anlayışını hâkim kılacaklarını söyleyen Doğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Halkımızın memnuniyetini esas alan, keyfilikten uzak, tutarlı, kararlı ve dürüstlük ilkeleri çerçevesinde, verimli ve etkili bir yönetim anlayışını esas alacağız. Az laf, çok iş üreteceğiz. Beytülmal’e sahip çıkacağız. Fakir fukaranın, garip gurebanın hakkını koruyacağız. Sözde değil özde bir kent kuracağız. İnsana saygıyı esas alacak, tüm kesimleri kucaklayacak, iş yaparken ezmeyecek, yaparken yıkmayacak, başkanlık makam yetkilerini baskı aracı olarak kullanmayacak, yardım ederken insanların onurunu çiğnemeyeceğiz. Kentin kaynaklarını kent halkına kullanacağız. Halk adına görev yapan belediye başkanı, meclis üyeleri ve diğer yerel yönetim görevlilerinin kendileri ve yakınlarına her türlü çıkar sağlayabilecek görev ilişkilerine girmelerine izin vermeyeceğiz.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum