Acırlı Fatih İlköğretim Okulu Yeni Çehresine Kavuştu

Acırlı Fatih İlköğretim Okulu Yeni Çehresine Kavuştu

Restorasyon çalışmaları en çok okulda eğitim gören çocukları ve öğretmenleri memnun etti.

A+A-

Midyat’a bağlı Acırlı Beldesi’nde “Okulum Sıcak Yuvam” projesi çerçevesinde bakım ve onarımı yapılan Fatih İlköğretim Okulu’nun açılışı yapıldı. Öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim görebilmeleri için başlatılan bakım onarım çalışması ile okulun çehresi değişti. Restorasyon çalışmaları en çok okulda eğitim gören çocukları ve öğretmenleri memnun etti.

Acırlı Beldesi’nde bulunan Fatih İlköğretim Okulu tarafından Başbakanlık GAP İdaresi Başkanlığı'na sunulan ve kabul edilen proje kapsamında okulun bakım ve onarımı yaptırıldı.  Başbakanlık GAP İdaresi Başkanlığı'nın yüzde 90, okul yönetiminin ise yüzde 10 katkı sağladığı “Okulum Sıcak Yuvam” proje kapsamında 116 bin TL finansman ile okulda genel onarım ve modernize çalışmaları yapıldı.

Proje kapsamında öğrencilerin daha iyi ısınması için kalorifer tesisatı döşendi. Okulun bahçesi ağaçlandırıldı ve düzenleme yapıldı. Çocuk parkı yenilendi, kondisyon aletleri, kamelya ve oturma parkları yerleştirildi. Okulun avlusu kilitli parke taşı ile döşendi. Öğrencilerin güvenliği için ihata duvarı onarılarak tel örgü ile örüldü ve ışıklandırma yapıldı.

Acırlı Beldesi’nde bakım ve onarımı yapılan okulun açılışı için düzenlenen törene Midyat Milli Eğitim Şube Müdürleri Şirin Avcı, M. Salih Aslan ve Abdurrahim Demir, Okul Müdürü Abdülkerim Altan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Midyat Milli Eğitim Şube Müdürü Şirin Avcı, törende yaptığı konuşmada, “Eğitim alanında yapılan yenilikler, fiziki ortamların iyileştirilmesi, öğrencilerimizin daha kaliteli eğitim almalarını sağlıyor. Bugün, öğretmenlerimiz duyarlı olarak hareket etmemiş ve çocuklarımıza nasıl destek olabiliriz sorusunu kendilerine sormamış olsalardı, bu açılışımızı gerçekleştiremiyor dolayısı ile çocuklarımız ve öğretmenlerimizin gözündeki bu güzel ışıltıyı göremiyor olurduk. Öğretmenlerimizin iyi şartlarda eğitim vermesi, öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim görmesi için bu tür çalışmalara ihtiyaç vardır.” dedi.

Acırlı Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Abdülkerim Altan da, “Bizim ortak hedeflerimiz var, ortak rüyalarımız var, ortak hayallerimiz var. Onlar da bu çocukların geleceğidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi şartlarda eğitim görebilmesi için bu projeyi hazırladık ve bugün bunu başarı ile tamamlamış olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, okulun açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra okul yönetimi ve öğretmenlere teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.