Abdulkadir Altay Güven Tazeledi

Abdulkadir Altay Güven Tazeledi

Eğitim Bir-Sen Midyat İlçe Temsilciliği yönetim kurulu ve delege seçimi yapıldı.

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Midyat İlçe Temsilcisi Abdulkadir Altay, yapılan olağan seçimli genel kurul sonrasında yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi. 

Beraberinde yönetim kurulu üyeleri Hasan Özgün, Yılmaz Esen ve Mücahit Önen ile birlikte Midyat’a gelen Eğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyüp Değer, sendika binasında seçim çalışmalarına katıldı.

GÜVEN TAZELEDİ

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Midyat İlçe Temsilciliği’ne mevcut başkan Abdulkadir Altay, tek liste ile gerçekleştirilen seçimde 244 üyenin oyunu alarak başkanlığa yeniden seçildi. Ayrıca delege seçimine aday olan 43 üye, 34 kişilik delege listesine girebilmek için kıyasıya yarıştı. Delege seçiminde en yüksek oyu alan 34 üye, il delegesi olarak seçildi.

YENİ YÖNETİM KURULU BELLİ OLDU

Cumhuriyet Bulvarı’nda bulunan sendika hizmet binasında 09.00-17.00 saatleri arasında yapılan seçimde 733 kayıtlı üyeden 244’ü oy kullandı. Seçim sonucuna göre Abdulkadir Altay, güven tazelerken, Altay’ın yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Hüseyin Yücel (Başkan Vekili), İzzettin Cemiloğlu (Teşkilatlanma), Mehmet Arslan (Mali İşler), Ahmet Aygün (Basın Ve İletişim), Veysel Parlak (Mevzuat ve Toplu Sözleşme), Tekin Taş ( Eğitim ve Sosyal İşler). 

‘DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANDI’

Kurultayı değerlendiren Eğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyüp Değer, Midyat Eğitim Bir-Sen’in yapmış olduğu yönetim kurulu ve delege seçiminin adeta bir demokrasi şölenine dönüştüğünü belirterek, şöyle dedi:

“Midyat Eğitim Bir-Sen bugün kurultayda kendine yakışanı yaptı. Kurultayda tam bir demokrasi şöleni yaşandı. Bugün ayrıca Kızıltepe, Nusaybin ve Dargeçit ilçelerinde de temsilcilik seçimleri yapıldı. Bu seçimler sendikamızın kendi iç yapısının ne kadar demokratik olduğunun bir göstergesidir. Başka sendikalarda genellikle seçimler atama usulü ile yapılıyor maalesef. Ama Eğitim Bir-Sen camiasında demokrasi kültürü yerleşmiş durumda. Bütün üyelerimiz sendika yönetiminin şekillenmesinde söz sahibidirler. Bugün de bunu gelip oylarını kullanarak gösterdiler. Bu ortamın sağlanmasında emeği geçen başta seçimde görevli divan kurulumuza, sandık kurullarımıza ve seçime katılım sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz”

ALTAY TEŞEKKÜR KONUŞMASI YAPTI

Olağan kongrede yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeleyen Abdulkadir Altay, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Sendikamız özelde eğitim çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi ve eğitim sistemindeki sorunların çözümüne katkı sağlamak, genelde ise demokratikleşmenin önündeki engellerin aşılması, insan hak ve hürriyetlerinin azami ölçüde hayata geçirilmesi ve değerlerimizin yaşatılması adına atılan adımları destekleyen ve bundan sonrada destek verecek olan önemli bir misyon üstlenmiştir” dedi. 

‘SEÇİMİ SENDİKAMIZ KAZANDI’
 
“Seçim sonucumuzun sendikamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyen Altay, sorumluluklarının bilincinde olduklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Sendikamızın her kademesi demokrasi kültürünü özümsemiştir. Seçme ve seçilme hakkı ve yetkisi sadece üyelerimize aittir. İşyeri temsilcimizden başlayarak genel başkanımızın seçimine kadar üye ve delegelerimiz hür iradeleri ile sandıkta kullandıkları oylarla kendilerini temsil edecek yönetim kademelerini işbaşına getiriyorlar. 2014-2018 yılları için yeni yönetimi belirlemek üzere bugün sandık başına gittik. Yani bugün söz sırası üyelerimizdeydi. Süreç olabildiğine açık ve şeffaf bir biçimde işletildi. Seçimi sendikamız kazandı. Üyelerimize teşekkür ediyoruz. Teveccühlerini tekrar bizden yana kullandılar. Bundan sonra işimiz biraz daha zor. 4 yıllık başkanlığım süresince tüm eğitim camiasının sorunlarını ve sıkıntılarını çözmeye çalıştık. Sorumluluğumuzun bilincinde olarak bizler aynı hassasiyetle çalışmaya devam edeceğiz. Seçimin büyük bir olgunluk içerisinde geçmesini sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.” 

‘ÖRGÜTLENME MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Sendikaya giriş döneminden bahsederek konuşmasını sürdüren Altay, “İlk başkanlığım döneminde sendikamızın 230 üyesi vardı. Dört yıllık süre içerisinde çok ciddi çalışmalar neticesinde Midyat’taki öğretmenlerin yüzde 50’sini, yani ilçede görev yapan bin 500 öğretmenin 733’ü sendikamıza üye oldu. Bu kadar güçlü bir desteğin yanımızda olması bizleri tabiî ki sevindiriyor. Ancak sorumluluklarımızı daha da arttırıyor. Bundan sonraki hedefimiz halen hiçbir sendikaya üye olmayan yaklaşık 400 öğretmenin sendikamıza üye olmalarını sağlamaktır. Bizler eğitim camiasında hizmet veren herkesin örgütsel bir çalışmanın içerisinde yer almasını arzu ediyoruz. Zira demokratik toplumlarda sivil toplum kuruluşlarının çok ciddi bir misyon üstlendiklerine inanıyoruz. Siyasi otoriteye karşı en iyi mücadeleyi verebilecek olanlar siyaset dışında olan kuruluşlardır. İnşallah eğitim camiasında emek sarf eden herkesin özlük ve mali haklarının korunması ve daha iyi bir noktaya taşınması konusunda dün olduğu gibi bugünde mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

egitim-bir-sen-yonetim-kurulu.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum