30 Yıl Sonra Kendi Binasında Eğitim Verecek

30 Yıl Sonra Kendi Binasında Eğitim Verecek

Ticaret Meslek Lisesi’nin Hizmet Binası Problemi Çözüldü...

A+A-

Midyat’ta, 1983 yılından bu yana eğitim ve öğretim hizmeti veren Ticaret Meslek Lisesi yeni binasına kavuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri ve Okul Müdürü İlhan Bayar’ın girişimleriyle, Mardin İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan 24 derslikli ilköğretim binası, Ticaret Meslek Lisesi’ne tahsis edildi. 30 yıldan buyana geçici binalarda eğitim öğretim veren Ticaret Meslek Lisesi’nin yeni binası 2012–2013 eğitim ve öğretim yılıyla birlikte hizmete açıldı.

MEB’in düzenlemiş olduğu yöneticilik sınavını kazanarak Şubat 2012’de tercihi doğrultusunda Ticaret Meslek Lisesi’ne Okul Müdürü olarak atanan İlhan Bayar, lisenin uygun olmayan koşullarda eğitime devam etmesinden dolayı harekete geçerek, başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere ilgili makamlarda bu sorunu dile getirdi ve olumlu karşılık gördü. Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan 75. Yıl İstanbul Mekul Kıymetler Borsası (İMKB) İlköğretim Okulu’na ait yemekhaneden dönüştürülen 5 derslikte, elverişsiz koşullarda eğitim öğretim hizmeti vermeye çalışan Ticaret Meslek Lisesi, Gölcük Msehmus-ileri.20120921091602.jpgahallesi’nde bu yıl yapımı tamamlanan ilköğretim binasına taşındı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, uzun yıllardır Midyatlıların bekledikleri Ticaret Meslek Lisesi binası hayalinin gerçeğe dönüştüğünü belirterek, yaptıkları girişimler sonucu 24 derslikli 3 katlı binanın okula tahsis edildiğini kaydetti. İleri, “Mardin İl Özel İdaresi      tarafından ilçemize yapılan 24 derslikli okulun geçici kabulü yapıldı. Mardin Valiliğinin onayı ile Ticaret Meslek Lisesi'ne tahsisi yapıldı. Günümüzde eğitime yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Yavrularımızın yeni binaya kavuşması beni çok mutlu etti. Artık bu okuldaki çocuklarımız da modern derslikler ve sıcak bir okul yuvasına kavuştular” dedi.

Yeni yapılan ilköğretim binasının Ticaret Meslek Lisesi’ne tahsis edilmesi nedeniyle haklı bir sevinç yaşadıklarını söyleyen Okul Müdürü İlhan Bayar da, “Bize her türlü desteği veren Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus İleri beye öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Yeni binamız geniş ve ferah bir yapıya sahip. Uzun yıllar sonra öğrencilerimiz kendilerine ait binada öğrenim görmenin rahatlığını yaşayacaklar”dedi.

ÖĞRENCİ MEVCUDUMUZ 500’E ÇIKTI
Kaliteli ve fedakâr bir eğitimci kadroya sahip olduklarını ifade eden Bayar, yeni binaya taşınmalarıyla birlikte öğrenci mevcutlarında da bir artış olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Yeni binamıza taşınmadan önce 100 öğrencimiz vardı. Şimdi ise yeni kayıtlarla birlikte öğrenci sayımız 500’e yükseldi. Öğrencilerimize sağlayacağımız rahat ortam ve modern sistemle ve onların gösterecekleri gayretlerle ilçemizde ve Türkiye çapında büyük başarılara imzilhan-bayar.jpga atacağımıza inanıyorum”

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın modern ve çağın ihtiyaçlarına cevap veren bu yeni binada eğitim öğretim görmesine olanak sağlayan ve bu iş için emek harcayan, destek olan herkese teşekkür ediyorum” diyen Bayar, “Ülkemizin; bilim ve teknikte ilerlemesi için ihtiyacı olan araştırmacı gençlerin alt yapısını oluşturan meslek liselerine gereken önemin verilmesi hepimizin amacı olmalıdır. Geleceğimize yön verecek gençlerimize insan olmanın gururunu ve önemini kavratarak; daima iyiyi, güzeli arayan, ailesine, çevresine ve halkına faydalı olmayı amaç edinmiş, üretken kişilik özelliklerine sahip bireyler olarak yetiştirmek ve kişilik özellikleri ile bilimi sentezlemeyi öğretmek hedeflerimizdir” diye konuştu.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum