230 Kişiyi Üniversiteli Yaptı!

230 Kişiyi Üniversiteli Yaptı!

Final Midyat’ta 230 Öğrenciyi Üniversiteli Yaptı...

A+A-
2013 LYS yerleştirme sonuçlarında Midyat Final Dershanesi bireysel başarıda olduğu kadar kitlesel başarıda da öne çıktı. Eğitim tecrübesi ve gelenekleşmiş başarı grafiği ile yıllardır binlerce öğrenciye hayallerindeki üniversitenin kapısını açan Final Dershanesi bu yıl da 230 öğrencisini çeşitli üniversitelere yerleştirme başarısı gösterdi.
 
Her yıl artan başarılarının tesadüf olmadığına dikkat çeken Midyat Final Dershanesi Müdürü Metin Fidan, bu yıl öğrencilerinden 230’unun bir lisans programına yerleşmeye hak kazandığını söyledi.
 
2013 LYS yerleştirme sonuçlarına göre, Midyat genelinde tıp fakültesine 1, hukuk fakültesine 3, diş hekimliğine 1, eczacılık 1, anestezi 2, fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümüne 1, eğitim fakültesine 76, psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümüne 1, mühendislik ve mimarlık bölümlerine 15, hemşirelik bölümüne 12, iktisadi ve idari bilimler fakültesine 13, sağlık meslek yüksek okullarına 22 ve meslek yüksek okullarına 58 kişi yerleştirerek, başarılarına bir yenisini ekledi.
 
Yılların verdiği eğitim tecrübesi ile onlarca öğrenciye üniversite kapısını açtıklarını belirten Midyat Final Dershanesi Müdür Metin Fidan, “Midyat’ımızın güzide öğrencilerini üniversiteli yaparak Midyat’ta hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimiz bu yılda büyük başarılar yakaladı. Birçoğu istediği üniversitelere yerleşti. Neredeyse tüm öğrencilerimiz ilk tercihleri ile üniversiteleri kazandı. Bu durumda bizi oldukça mutlu etti” dedi.
 
”Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” diyen Fidan, öğrencileri İpek Arslan’ın Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleştiğini hatırlatarak, “Başarının Final Dershanesi için tesadüf olmadığını kanıtladık. Öğrencilerimizin ulaştığı sonuçlar, başarı çıtasının devamlı arttığını gösteriyor. Yıllardan beri Midyat’ta gerek üniversite sınavlarında, gerekse SBS’de; Final Dershanesi olarak birinciliği kimseye kaptırmadık. Her sene kendimizle yarışıyoruz. Başarıyı her yıl katlanarak artmaktayız. Başarımızın sırrı öğrencilerin azminin yanında veli ve öğretmenlerin fedakârlığı ve hizmet aşkıdır. Bu başarıya erişmede emeği geçen tüm öğrencilerimizi kutlarım. Anne ve babalarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
 
BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR, EMEK İSTER 
 
“Başarısız öğrenci yoktur, her öğrencinin kendine özel, bireysel bir başarı kulvarı vardır” diyen Fidan, “Her öğrencinin hedefleri arasında iyi bir gelecek, iyi bir statü, iyi bir iş, iyi bir aile ve iyi bir yaşam vardır. Bütün bunlara sahip olmanın ön koşulu olarak da YGS ve LYS sınavını kazanmaktır. İlçemizde her yıl yüzlerce öğrenci mezun olmakta. Ancak bu sayının çok düşük bir oranı üniversitedeki eğitimine devam etmenin gayretinde. Bu anlamda eğitime yeterince önemin verilmediğini düşünüyoruz. Liseden sonraki eğitimine, üniversiteye devam etmek isteyen öğrencilerimizin birçoğu okullarında gerek bilgi, gerekse test tekniği bakımından yeterli eğitim alamadıkları için sıfıra yakın bir bilgiyle bizlere başvuruyor. Biz bu öğrencilerimizi de sıkı bir eğitim vererek onlara üniversitenin kapılarını açıyoruz. Fakat dershanelerin görevi bu değildir. Dershanelerin amacı, öğrencileri eğitmek, yönetmek, pratik vererek uygun şekilde hazırlamaktır. başarı tesadüf değildir, emek ister. Bu sebeple herkes üzerine düşeni yaparsa sorunlar azaltılır” diye konuştu.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum