• BIST 100.237
  • Altın 280,080
  • Dolar 5,7344
  • Euro 6,3129
  • Mardin : 17 °C
  • Batman : 18 °C
  • Diyarbakır : 18 °C
  • İstanbul : 15 °C
  • Ankara : 10 °C
  • Şırnak : 18 °C

Midyat il olsun mu?

28.05.2019 10:32
Midyat il olsun mu?
Midyat Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Şahin, "Midyat İl Olsun mu?" başlıklı yazılı bir açıklama yaptı.

Midyat Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Şahin, "Midyat İl Olsun mu?" başlıklı yazılı bir açıklama yaptı. Şahin, açıklamasında şunları dile getirdi:

"Midyat’ın il olması ile ilgili kanun teklifinin  iyi anlaşılabilmesi için bir hususa değinmek istiyorum. Efendim, çalıştığımız kuruma veya işyerimize bir personel alacağımız zaman, alınacak şahsın bütün vasıflarını bir bir inceleriz. Örneğin: kişinin yaşını, tahsilini, KPSS puanını, sertifikasını, sağlık raporunu, sabıka kaydını vb. durumları en ayrıntısına kadar araştırırız. Bu örnekten yola çıkarak, devlet de  bir ilçeyi il yapacağı zaman, ilçenin stratejik konumunu ve ilçenin alt yapısını, yani il olmaya müsait olup olmadığını inceler. Gelin, Midyat’ın durumunu devletten önce biz inceleyelim. Ortaya çıkan tablonun değerlendirme neticesinde;  artıları  bizim için bir şans olacak, eksileri ise bize sorunlarımızı yakından görme fırsatı verecektir. Böylece enerjimizi eksik yönlerimize odaklamaya rehber olacaktır. Bu çalışmanın üç ayağı olduğunu biliyoruz; Siyasi ayağı, Şehrin Fiziki Yapısı, Halk Desteği. Bu durumda; Belediye Başkanımız Sayın Veysi ŞAHİN’e konunun siyasi ayağını takip etmesi ile şehrin fiziki yapısında tespit edilen noksanlıkların tamamlamasında büyük görev düşmektedir. Başkanımızın bu güç ve kudrette olduğu, hepimizce bilinmektedir. Üçüncü ve son ayağı ise halkın desteğidir.

Bize düşen görev, süreci iyi takip ederek Başkanımızın hem siyasette hem de sahada yapacağı her türlü hamleye destek vermktir. Midyat’ın dinler ve diller kenti oluşu, yıllardır hiç sorun yaşamadan, kardeşçe bir arada yaşamamız en güzel özelliğimizdir. Bu özellik takdire şayandır.

Şehrin tarihi dokusu, mevcut fiziki yapısı turistlerin akın akın geldiği örnek alınacak bir mekandır. Ancak; daha yapılacak çok işin olduğunun da bilincinde olmalıyız.

Başkanımız Sayın Şahin'in projeleri arasında yer alan, Midyat-Mardin yolu, Midyat Doğalgaz durumu, Eğitim Fakültesi, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Organize Sanayi Bölgesi, Araç Muayene İstasyonu, Kültür Merkezi, Çok Amaçlı Spor Salonu, Karayolları arazisinin Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi, ihtiyaca cevap verecek bir Adalet Sarayı, Sosyal Güvenlik Binası, Olimpik Havuz… vb ihtiyaçları tedarik etmek, yapmamız gereken işlere örnek olarak zikredilebilir.

Bu nedenle zaman kaybetmeden, eksikliklerimizi tamamlama cihetine gitmeliyiz. Neticede, Midyat'ımızın il olması en büyük temenni ve hayalimizdir. Olur ya bu iş ertelenir ve sekteye uğrarsa yine kazanan biz oluruz. En azından eksikliklerimizi tamamlarız."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Abdullah
Salı, 28 Mayıs 2019
10:49
Midyat önce yeraltı ve yol sorunu çözsün. Mahaller leş gibi kokuyor yollar bozuk
93.89.225.254
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 - sizinmedya@hotmail.com Sizin Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0542 250 01 91 / SizinMedya.Com / Midyat / Mardin | Haber Yazılımı: CM Bilişim