• BIST 1.426
  • Altın 456,485
  • Dolar 7,5595
  • Euro 9,2192
  • Mardin : 10 °C
  • Batman : 3 °C
  • Diyarbakır : 5 °C
  • İstanbul : 15 °C
  • Ankara : 6 °C
  • Şırnak : 5 °C

Midyat 10 ilçe arasından 1. oldu!

24.02.2014 07:51
Midyat 10 ilçe arasından 1. oldu!
Midyat, Mardin’in 10 ilçesi arasında TEOG sınavı sonuçlarına göre birinci oldu.

Midyat’ta, 2013-2014 eğitim-öğretim yılı ikinci dönem başı okul müdürleri değerlendirme toplantısı, Hükümet Konağı Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Şube Müdürleri, lise, ortaokul, ilkokul, ana okulu müdürleri ve merkeze bağlı köy okul müdürleri katıldı. 

EĞİTİMDE İLÇELER ARASINDA BİRİNCİ OLDU

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Oğuzhan Bingöl, Midyat’ın Mardin’in 10 ilçesi arasında Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı (TEOG) sonuçlarına göre birinci olduğunu söyledi. 

Bingöl, ilçede bir eğitim seferberliğinin başlatılmasını istediğini belirterek, “Eğitimde yaptığımız çalışmaların güzel bir sonucunu aldık. TEOG’de 10 ilçe arasında birinci olduk. Bu başarıyı inşallah devam ettireceğiz. Bu ilçede enler değil, genel bir eğitim seferberliği istiyorum. Sadece sivrilerin göz önünde olduğu, kaymakamın onlara ödül verdiği bir eğitim sistemi istemiyorum. Biz eğer bu çocukları ailelerinden emanet almışsak, eğer çocuk sabah saat altıda okula geliyorsa, annesi ve babasıyla geçirdiği vakitten çok daha fazlasını bizimle geçiriyorsa kesinlikle bizim bu çocuklara annesinden babasından daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Eğitim derken, benim de dahil, Milli Eğitim Müdürümün de dahil herkesin eğitim için konuştuğu ve konuştuğumuzda okuma yazması olmayan bir öğrencinin olduğu bir ortamda yüreğimizin bir kenarının sızladığı bir hayat istiyorum.” dedi. 

‘ÖĞRETMENEVİ OKEYİN OYNANDIĞI YERLER OLMAKTAN ÇIKMALI’

Öğretmen evinin okeyin oynandığı ve taş seslerinin geldiği yerler olmaktan çıkması gerektiğini söyleyen Bingöl, şöyle konuştu: 

“Öğretmen evine sadece bir defa Matematik şenliği ile ilgili bir toplantıdan dolayı gittim. Öğretmen evinin standartları benim hayallerimden çok uzak arkadaşlar. Gene söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim, öğretmen evinde eğitim sorunlarının tartışılmadığı bir ilçede, bir ilde, bir ülkede bizim hala çok yol almamız gerektiği anlaşılıyor. Ben bunları söylerken öğretmen arkadaşlarım, idareci arkadaşlarımızın sosyal hayatlarını ihmal etmeleri gerektiğini söylemiyorum. Öğretmen evleri, okeyin oynandığı, taş seslerinin geldiği yerler olmaktan çıksın. Bakın ben okey oynamayın demiyorum. Ben okey oynamıyorsam sizde oynamayın demiyorum. Ben sigara içmiyorsam sizde sigara içmeyin demiyorum. Ama usulü erkanıyla yapalım. Her şeyi yerli yerinde yapalım. Bizim ilçede temel argümanımız eğitim olsun. Eğitim verelim, aralarda eğlenelim. Ya arkadaşlar ‘ben hafta sonu şu saatler arasında öğretmen evindeyim bir dersle ilgili sorunu olan öğrencimiz varsa oraya gelsin’ diye bir gelenek var mı mesela? Yok.” 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman da yaptığı konuşmada, toplantının amacının hem gelecek sınavlarla ilgili bir değerlendirme yapmak hem de eğitim-öğretim yılına dair genel bir değerlendirmede bulunmak olduğunu söyledi. 2013-2014 eğitim-öğretim yılı 2. dönem başı okul müdürleri değerlendirme toplantısı, okul müdürlerinin görüş ve önerilerinin ardından sona erdi.

 

Yorumlar
yusuf
Cumartesi, 22 Şubat 2014
13:58
öğretmenevi öğretmenlere ait bir ev olmaktan çıktı geneli kapsayan bir ev oldu...
88.252.50.226
öğretmen
Cumartesi, 22 Şubat 2014
01:06
bir bu eksikti akşamları ders yapalım bari tam olsunn
78.161.59.75
Seyfican
Cuma, 21 Şubat 2014
12:30
Ben öğretmen değilim,ama karşı tarafı da anlamak lazım. İnsanlar orda bile eğitim konuşurlarsa stres katsayıları artar. bunu okul ortamında seminerlerde yapıyorlar zaten. Orda stres atmazlarsa öğrencilere de birşey veremezler. Bence şimdiki hali gayet güzel hiç dokunulmasına gerek yok
212.174.188.212
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 - sizinmedya@hotmail.com Sizin Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0542 250 01 91 / SizinMedya.Com / Midyat / Mardin | Haber Yazılımı: CM Bilişim